1. Avaleht
 2. Eesti elu
 3. FOTOD I Reedel kuulutati Pärimusmuusika Lõikuspeol välja auhinna Etnokulp 2023 laureaadid
FOTOD I Reedel kuulutati Pärimusmuusika Lõikuspeol välja auhinna Etnokulp 2023 laureaadid

FOTOD I Reedel kuulutati Pärimusmuusika Lõikuspeol välja auhinna Etnokulp 2023 laureaadid

Enim pärimusmuusika auhindu võtsid reede õhtul Viljandi Pärimusmuusika Aidas vastu Juhan Uppin ja Duo Mann & Juula, kes said kumbki kaks kulpi. Ausära langes nende laureaatide peale vastavalt aasta pärimusmuusiku, aasta uusfolk artisti ning aasta eheda pärimusmuusika ja aasta debüütalbumi kategooriates.

Trad.Attack. Foto: Martin Kosseson

Aasta loo tiitli teenis välja Silver Sepp ja noorte laulupeo ühendkoor, lauluga “Mu rõõm on lõputu”. Aasta albumi preemia pälvis Trad.Attack! albumi “Bring It On!” eest. Aasta artistiks kuulutati Mari Kalkun, kes sai möödunud aastal parima sooloartisti auhinna.

Mari Kalkun. Foto: Martin Kosseson

“Kui nominatsiooni voorus torkas silma noorte tegijate rõõmustav rohkus, siis publiku- ja žürihääletuse ühine tulemus viis pildi tasakaalu küpsete artistide ning värskemate tegijate vahel. Duo Mann & Juula on debütandina löönud võimsalt oma profikarjääri ukse pärani ja pälvinud kohe kaks auhinda. Samas on nii Juhan Uppin, Mari Kalkun kui Trad.Attack! tõestanud oma suurepärast vormi ning jätkuvat loomejõu lennukust. 2023. aasta sügis on toonud igati väärika saagi,” tõdes žürii liige ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse nõukogu esimees Ando Kiviberg.

Žürii valis nominendid 30 albumi ja 23 singli hulgast, mis ilmusid vahemikus 1. august 2022 – 1. august 2023. Laureaadid selgusid nominentide hulgast avaliku publikuhääletuse käigus. Välja anti ka kaks eriauhinda.

Elari Ennok ansamblist Angus. Foto: Martin Kosseson

R2 erikulbi laureaadi valis välja Raadio 2 toimetus, peatoimetaja Margus Kamlat kutsus preemiat vastu võtma viimase aasta jooksul sagedasti raadioeetris kõlanud ansambli Angus. Eesti Pärimusmuusika Keskuse erikulbi omanikuks sai aga Võrumaal 25 aastat rahvapillilaagrit korraldanud Kadri Giannakaina Laube. Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa märkis kulbi üleandmisel, et pärimusmuusika laagrid on pärimusmuusika taassünni juures täitnud väga olulist rolli.

Kadri Giannakaina Laube. Foto: Martin Kosseson

Eesti Pärimusmuusika Keskus andis sel aastal auhinda Etnokulp välja 15. korda. Etnokulbi traditsioon sai alguse 2009. aastal, mil tunnustati artiste 2008. aastal saavutatud tulemuste eest.

Etnokulp 2023 laureaadid:

 • Aasta debüütalbum: Duo Mann & Juula “Pleektatsu”
 • Aasta ehe pärimusmuusika: Duo Mann & Juula “Pleektatsu”
 • Aasta uusfolk artist: Juhan Uppin “Nihked / Switches”
 • Aasta pärimusmuusik: Juhan Uppin
 • Aasta lugu: Silver Sepp ja noorte laulupeo ühendkoor “Mu rõõm on lõputu”
 • Aasta album: Trad.Attack! “Bring It On!”
 • Aasta artist: Mari Kalkun
 • R2 erikulp: Angus “Vibratsioon”
 • Eesti Pärimusmuusika Keskuse erikulp: Kadri Giannakaina Laube – 25 aastat rahvapillilaagrit Võrumaal

GALERII: MARTIN KOSSESON

Head Uudised GoodNews