Home Poliitika REPRESSEERITUTE TOETUSE LOOMINE! Sotsiaalkomisjon toetas represseeritu toetuse loomist
REPRESSEERITUTE TOETUSE LOOMINE! Sotsiaalkomisjon toetas represseeritu toetuse loomist

REPRESSEERITUTE TOETUSE LOOMINE! Sotsiaalkomisjon toetas represseeritu toetuse loomist

Foto: Kati Varblane
Foto: Kati Varblane

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas esmaspäevasel istungil represseeritu toetuse loomist alates 2016. aastast, mille suurus on 192 eurot aastas. Seni kehtivad tervise taastamise toetus ja sõidusoodustus ühendatakse ühtseks represseeritu toetuseks ning selle taotlemiseks ei nõuta enam kuludokumentide esitamist.

„Represseeritu toetus on mõeldud inimestele, kes on kannatanud okupatsioonirežiimi all. Tervise taastamise toetuse ja sõidusoodustuse liitmisega represseeritu toetuseks kaotatakse sõidupiletite esitamisega kaasnev ebavajalik bürokraatia,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Foto: Kati Varblane
Foto: Kati Varblane

Kehtiva korra kohaselt hüvitatakse represseeritule 50 protsenti tema poolt tasutud sõidupileti hinnast, kuid mitte rohkem kui 32 eurot kalendriaastas. Peale sõidusoodustuse on represseeritul ja represseerituga võrdsustatud isikul õigus tervise taastamise toetusele, mis on 160 eurot kalendriaastas ning mida makstakse välja üks kord aastas kuludokumente esitamata.

Represseeritu toetust hakkavad saama ligi 11 300 inimest.

Sotsiaalkomisjon otsustas saata okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse ja ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (61 SE) esimesele lugemisele 23. septembril. Eelnõu tutvustas sotsiaalkomisjonile sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *