1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Riigikogu komisjonid tutvuvad koolides edasiantava kodanikuõpetuse programmiga
Riigikogu komisjonid tutvuvad koolides edasiantava kodanikuõpetuse programmiga

Riigikogu komisjonid tutvuvad koolides edasiantava kodanikuõpetuse programmiga

1034103_10507365Riigikogu kultuuri- ja põhiseaduskomisjon peavad täna avaliku istungi, et saada ülevaade kodanikuõpetuse seisust koolides ning koolivälistest võimalustest kodanikuharidust omandada.

„Kodanikuõpetus nii koolis kui ka väljaspool seda mängib olulist osa noore inimese kasvamisel teadlikuks ja aktiivseks kodanikuks,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Lauri Luik. „Kodanikuõpetuse tähtsus kasvab veelgi, kui saab seaduseks Riigikogu menetluses olev eelnõu alandada valimisiga kohalike omavalitsuste valimistel praeguselt 18. eluaastalt 16. eluaastale.“

Riigikogu konverentsikeskuses kell 11 algaval istungil esinevad ettekannetega haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovki, ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi esimees Madis Somelar, õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Lele Luup, skautide ühingu peaskaut Kristjan Pomm, Narva noorteparlamendi spiiker Tatjana Klimenko ningmittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu juhataja Maris Jõgeva.

Ossinovski, Somelar ja Luup keskenduvad kodanikuõpetuse läbiviimisele ja selle tasemele koolides ning Pomm, Klimenko ja Jõgeva kirjeldavad kooliväliseid võimalusi kodanikuharidust saada.

Täpsem info istungi ajakavast ja esinejate ettekannetest – http://www.riigikogu.ee/index.php?id=181262&parent_id=169301

Head Uudised GoodNews