1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Riigikogu liikmed moodustasid Jeruusalemma palvushommikusöökide toetusrühma
Riigikogu liikmed moodustasid Jeruusalemma palvushommikusöökide toetusrühma

Riigikogu liikmed moodustasid Jeruusalemma palvushommikusöökide toetusrühma

Riigikogu liikmed moodustasid Jeruusalemma palvushommikusöökide toetusrühma, mille eesmärk on religioosse ühistunnetuse kaudu kohtuda inimestega, kellega muidu on keeruline kohtuda.

Toetusrühma esimees Mart Helme selgitusel on Jeruusalemma palvushommikusöökide näol tegemist kristliku organisatsiooniga, mis tegutseb püsival alusel ja globaalses ulatuses, korraldades palvushommikusööke riikides üle maailma. „See on ka oikumeeniline – tähendab, et ei tõmmata mingit kriipsu vahele, kas sa oled metodist, katoliiklane, luterlane või keegi kolmas. See organisatsioon ühendab kõiki kristliku konfessiooni tunnistajaid,“ märkis ta.

Helme selgitas, et palvushommikusöökidest võtavad osa maailma kõrgetasemelised poliitilised ja religioossed mõjutajad ja ka kultuuritegelased, kes peavad kristlust ja kristliku tsivilisatsiooni tulevikku oluliseks. „Meile kui parlamendiliikmetele annab see võimaluse lisaks usukaaslastele sõlmida kontakte ka nendesamade kõrgetasemeliste poliitiliste mõjutajatega ja meile kui poliitikutele on see kahtlemata ülimalt oluline, sest see annab meile võimaluse religioosse ühistunnetuse kaudu kohtuda inimestega, kellele ei pääse ligi isegi Eesti diplomaadid, reapoliitikutest rääkimata,“ sõnas ta.

Ühenduse liikmed

Toetusrühma kuuluvad lisaks esimehele Kert Kingo, Helle-Moonika Helme, Uno Kaskpeit, Urmas Reitelmann, Leo Kunnas, Martin Helme, Kalle Grünthal ja Merry Aart.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

  • XIV Riigikogu on moodustanud kokku 68 parlamendirühma ja 98 toetusrühma.
Head Uudised GoodNews