1. Avaleht
  2. Poliitika
  3. Riigipea võttis vastu Itaalia, Guinea ja Mauritaania suursaadiku volikirjad
Riigipea võttis vastu Itaalia, Guinea ja Mauritaania suursaadiku volikirjad

Riigipea võttis vastu Itaalia, Guinea ja Mauritaania suursaadiku volikirjad

Vabariigi President Alar Karis võttis Kadriorus vastu Itaalia Vabariigi suursaadiku Stefano Catan’i, Guinea Vabariigi suursaadiku Aliou Barry ja Mauritaania Islamivabariigi suursaadiku Boubacar Kane volikirjad.

Riigipea kõneles suursaadikutega Euroopa ja maailma julgeolekust ning Venemaa agressioonisõjast Ukrainas. President Karis rõhutas, et Venemaa agressioonisõjal Ukraina vastu on tõsised ja kaugeleulatuvad ülemaailmsed tagajärjed, seepärast peame kõik tegema endast oleneva sõja lõpetamiseks ja Ukraina toetamiseks. Samuti kõneleti koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides ja sellest, et tänane olukord maailmas osundab väga selgelt ÜRO Julgeoleku Nõukogu reformimise vajadusele.

President Karis arutas suursaadikutega ka kahepoolseid suhteid digi-, majandus-, haridusoostöö- ja teaduskoostöö edendamise võimalusi. Eesti riigipea tänas Itaaliat olulise panuse eest meie regiooni julgeolekusse ja tunnustas otsust saata oma riigi järgmine õhutõrjemissioon Ämarisse 2025. aasta teises pooles.

Itaalia suursaadik resideerib Tallinnas, Guinea suursaadik ja Mauritaania suursaadik Berliinis.

Head Uudised GoodNews