Avaleht Eesti elu Riik annab toetust doktorikraadiga teadlaste palkamiseks
Riik annab toetust doktorikraadiga teadlaste palkamiseks

Riik annab toetust doktorikraadiga teadlaste palkamiseks

Haridus- ja Teadusministeerium on loonud uue meetme, millega toetatakse ettevõtete ja teadlaste koostööd. Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avas täna taotlusvooru, mille raames saavad era- ja avaliku sektori asutused palgata doktorikraadiga teadlase rakendusuuringute ning tootearendusprojektide kavandamiseks ja läbiviimiseks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna juhataja Katrin Pihor märkis, et uus toetus soodustab teadmuspõhise majanduse arengut Eestis ning mitmekesistab teadlaste karjääriteed. „Teadlased viivad ettevõtetesse uusi teadmisi ning teaduspõhisust, mis avab uusi arenguteid ja võimaldab luua targemaid tooteid ja teenuseid.“ ütles Pihor. „Väljaspool teadusasutust töötades saavad teadlased parema ettekujutuse teiste sektorite toimimisest ja sellest, mida ettevõtted vajavad, see omakorda püstitab uusi uurimisküsimusi teadlastele, lisaks tekivad neil olulised sidemed ja võrgustik, mis kõik aitab kasvatada teadlaste ja ettevõtete koostööd.“

Toetusmeetme maht on 1,82 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Esimene taotlusvoor on e-toetuse keskkonnas nii era- kui ka avaliku sektori asutustele avatud kuni 30. novembrini 2021 või kuni vabade vahendite ammendumiseni.

Toetusmeetme veebipõhine infoseminar toimub esmaspäeval, 23. novembril kell 13.