Avaleht Haridus Riik lähetab uued eesti keele ja kultuuri lektorid Leetu ja Hiina
Riik lähetab uued eesti keele ja kultuuri lektorid Leetu ja Hiina

Riik lähetab uued eesti keele ja kultuuri lektorid Leetu ja Hiina

Tänavu sügisel alustab Vilniuse ülikoolis eesti keele ja kultuuri lektorina tööd Eva Velsker ning Pekingi välisõpingute ülikoolis hakkab eesti keelt ja kultuuri õpetama Külli Saia.

Leetu suunduv Eva Velsker on õppinud eesti filoloogiat Tartu ülikoolis ja kaitsnud sealsamas doktorikraadi. Ta on õpetanud eesti keelt Tartu ja Helsingi ülikoolis ning tegutsenud ka tõlkijana.

Külli Saia on töötanud viimased kolm aastat Pekingi rahvusvaheliste õpingute ülikoolis (BISUs) ning enne seda aastaid eesti keele ja kirjanduse õpetajana Tartu Tamme gümnaasiumis.

Riik lähetab uued lektorid eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe (EKKAV) programmi raames. Välisõppe sihtrühmaks on nii välisriikide kõrgkoolides õppivad üliõpilased kui kõik teised eesti keele ja kultuuri huvilised üle maailma.

Vilniuse ülikoolis on Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri lektorid tegutsenud alates 2002. aastast. Pekingi rahvusvaheliste õpingute ülikoolis on õpetatud eesti keelt alates 2010. aastast.

Kokku õpetatakse eesti keelt ja kultuuri praegu 34 kõrgkoolis nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas, sh kümnes väliskõrgkoolis töötab Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri õppejõud.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga