Avaleht Eesti elu SA EI OLE ÜKSI I Põhja-Tallinn teavitab üksi elavaid eakaid eriolukorrast ja pakub abi
SA EI OLE ÜKSI I Põhja-Tallinn teavitab üksi elavaid eakaid eriolukorrast ja pakub abi

SA EI OLE ÜKSI I Põhja-Tallinn teavitab üksi elavaid eakaid eriolukorrast ja pakub abi

Põhja-Tallinna linnaosa valitsus alustas üksi elavate eakatele suunatud teavituskampaaniat, mille eesmärk on informeerida eakaid inimesi viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta, vähendada paanikat ja välja selgitada, kes ja millist abi vajab.

„Põhja-Tallinnas pöörame üksi elavatele pensionäridele erilist tähelepanu, sest tegemist on kõige haavatavama sotsiaalse grupiga ja neil on kõige raskem. Hiljuti viisime neile abipakke vajalike kodukaupadega. Tänasest hakkavad Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse töötajad, kes viibivad eriolukorra tõttu kodukontoris, neid läbi helistama. Eesmärk on informeerida olukorrast, võtta maha pingeid ja välja selgitada, kas ja millist abi nad vajavad,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Tema sõnul töötab linnaosavalitsus erirežiimil, kuid jätkab kõigi teenuste osutamisega.

„Näiteks saatsime osa sotsiaaltöötajatest kodukontorisse, et tagada teenused ka siis, kui keegi kontoris olevatest inimestest peaks haigestuma. Kui abivajajate hulk peaks kasvama, siis on meil olemas ka reserv töötajatest teistest valdkondadest, kes tulevad appi. Oleme valmis ka ise karantiinis olevatele inimestele toitu viima, kui e-poed ei suuda neid teenindada,“ selgitas Järvelaid.

Linnaosavanem tunnustas kõiki inimesi, kes on emotsionaalselt raskel ajal lähedasi ja naabreid aitavad.

„Kaugele minna ei ole vaja. Tõenäoliselt igas kortermajas on keegi, kes vajab tähelepanu ja hoolt. Meie omalt poolt pingutame ja saame koormusega hakkama, kuid olukord muutub pidevalt ja selge on see, et oma eakate sugulaste ja naabrite abistamine võib vähendada vajadust pöörduda KOV’i poole, aidates vabastada vajalikku ressursi teiste abivajajate abistamiseks. Abistades tuleb siiski meeles pidada, et hoiduda kontaktist ja panna näiteks toidukott lihtsalt ukse taha, mitte käest kätte. See on meie kõigi ohutuse huvides, “ sõnas Järvelaid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga