Avaleht Haridus Sel nädalal koguneb Tartusse ligi 2000 haridushuvilist üle Eesti
Sel nädalal koguneb Tartusse ligi 2000 haridushuvilist üle Eesti

Sel nädalal koguneb Tartusse ligi 2000 haridushuvilist üle Eesti

Sügisesel koolivaheajal meelitab juba viiendat korda toimuv Tartu haridusfestival koolijuhte, õpetajaid, lapsevanemaid ja teisi haridushuvilisi üle Eesti heade mõtete linna Tartusse, et üksteisega kogemusi vahetada ja koostööd teha. Festivali üritustele on registreerunud üle 1800 osaleja. Koolitajatena astuvad üles Tartu haridusasutuste töötajad.

22.–24. oktoobrini Tartu koolides ja lasteaedades peetava festivali eesmärk on levitada teadmist muutunud õpikäsitusest, et haridusasutuste õpikeskkonnad oleksid tõhusamad ning õpilased ja õpetajad tänu sellele rahulolevamad. Muutunud õpikäsitus on arusaam sellest, mis eesmärkidel ja mil viisil õppimine toimub, millistes suhetes on õppe­protsessis osalejad ning nende arusaamade rakendamine praktikas.

Festivali peakorraldaja Kairit Peekmani sõnul kogunevad Tartusse end täiendama asjatundjad, kelle eestvedamisel saab uuendada nii koolielu korraldust kui ka õppe sisu. Tema sõnul saaks kasutada õpikeskkondi nii koolis kui ka väljaspool seda otstarbekamalt. „Heatasemelisi aineteadmisi tuleb praktikas oskuslikult rakendada ja paremaid koostööoskusi on vaja nii õppimisel kui ka kõigis tulevikutöö visioonides,“ ütles Peekman.

Peale kasulike loengute ja koolituste kõigil kolmel päeval on esimesel festivalipäeval võimalus vaadata Elektriteatris kahte koolielule pühendatud uut Eesti filmi. Samal seansil linastuvad lühifilm „Mustvalge maailm“, milles koolielu avatakse teismeliste vaatenurgast, ning mängufilm „Kord oli nii“, mis räägib õpetajate ja õpilaste suhetest õpetajate pilgu läbi.

Nagu eelmisel neljal aastal lõppeb ka tänavu iga festivalipäev erinäolise kontserdiga. Meelelahutust pakuvad juba tuttavad ja armastatud Vene laulu festival, Tartu Karlova Kooli koorikooli sügiskontsert ja Õ-klubi.

Kõik üritused on tasuta, aga neile palutakse end enne registreerida veebisaidil haridusfestival.tartu.ee.

Festivali korraldab Tartu Linnavalitsus koostöös Tartu haridusasutustega.

Kommentaarid