1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Selgusid Ene Graubergi fondi stipendiaadid
Selgusid Ene Graubergi fondi stipendiaadid

Selgusid Ene Graubergi fondi stipendiaadid

Ene Graubergi fondi noore kunstniku stipendiumi sai Rebeka Vaino, kes tegutseb praegu Pariisis nii kunstnikuna kui ka praktikandina, stipendium filosoofiaõpinguteks määrati aga Andres Reimannile, kes õpib Šotimaal St Andrewsi Ülikoolis intellektuaalajaloo erialal.

“Stipendiumil on mulle mitmel moel eriline tähendus,” sõnas Rebeka Vaino. “Esiteks on see suur au! Teiseks aga toetab minu arusaama, et sajandeid kunstimaailmas au sees olnud vajadus olla meistrite juures õpipoisiks ei ole kuhugi kadunud. Kaasaegses kunstimaailmas tähendab see lisaks ka muud kui maalitehnikate õppimist – see on tundmaõppimine, kuidas toimib kunstimaailm seestpoolt, millised on selle sisemised mehhanismid. Mis oleks parem koht selle õppimiseks kui Pariis, kust saadud kogemusi ja kontakte saan hiljem Eestis rakendada.”

“Mul on väga suur au võtta sisse koht Ene Graubergi fondi stipendiaadina,“ lausus Andres Reimann. „Oludes, kus filosoofia ega kunstide riiklik rahastamine ei ole piisav, on taoline eraalgatusel põhinev ettevõtmine tänuväärseim, mis ühe noore humanitaarteadlasega juhtuda saab.”

“Selleks, et iseennast paremini tunda ja tunnetada, on vaja maailmas natuke ringi käia, uurida, õppida, suuri küsimusi esitada. Ja siis Eestisse tagasi tulla,” ütles fondi asutaja, filosoof ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Ene Grauberg.

Ene Graubergi fond on Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfond. Esimesed stipendiumid Ene Graubergi fondist jagati 2015. aastal. Mõlemad stipendiumid on väärtuses 2000 eurot.

Head Uudised GoodNews