Avaleht Keskkond Selver: pakume ka sõbralikult kasvatatud kanade mune
Selver: pakume ka sõbralikult kasvatatud kanade mune

Selver: pakume ka sõbralikult kasvatatud kanade mune

Selver saatis kommentaari vastuseks MTÜ-le Nähtamatud Loomad, kes protestib täna Selveri poodide ees, kuna Selver müüb puurikanade mune.

“Selver pakub suurt valikut sõbralikult kasvatatud kanade mune. Selveri kanamunade sortimenti on jõudnud viie munatootja üheksat sorti sõbralikult kasvatatud kanade munad. Kolme aastaga on selliste munade ostmine 3,6 korda kasvanud. Meile on tähtis, et igal meie kliendil on võimalik teha munariiuli ees valik sõbralikult peetavate kanade munade soetamiseks. Oleme sortimenti kujundades seda igati soodustanud.

Selveri rikkalikus munavalikus on nii mahepõllumajanduslikult toodetud munad, vabalt peetavate kanade munad, õrrekanade munad kui ka puurikanade munad.

Kuigi enamik tarbijaskonnast toetab loomadega arvestava toidutööstuse toodangu osakaalu kasvu kaubanduses, langetab endiselt enamik inimestest lõpliku ostuotsuse hinnasildi põhjal. Puuris peetavate kanade munade müügi täielikuks lõpetamiseks on vaja soodsa majanduskeskkonna kasvu, nõrgemate tarbijagruppide majandusliku heaolu tõusu ja tarbijate hinnatundlikkuse vähenemist.

Jätkusuutlikud tootmisviisid on Eesti tarbijatele aina tähtsamad. See on viimastel aastatel oluliselt mõjutanud kaubanduses pakutavat. Oleme kindlad, et tulevikus on kauplustes veelgi rohkem loomadest hooliva tööstuse toodangut. Sellele on kaasa aidanud teadlik sortimendi laiendamine ja müügikampaaniad.

Anname Selveris ainult neid lubadusi, millest kindlasti kinni peame. Rakendame vastutustundlikku ja keskkonnahoidlikku käitumist kogu tegevusvaldkonnas. Vähendame pakendijäätmete hulka, kasvatame taaskasutatud ja biolagunevatest materjalidest valmistatud pakendite osakaalu, püüame piirata mahakantava toidu osakaalu, hoolime teadlikust tarbimisest ja teeme jõupingutusi energiasäästlike kauplusehoonete nimel. Me hoolime ümbritsevast keskkonnast.”

Selver