Avaleht Eesti elu SISEKAITSEAKADEEMIA I Eesti sisejulgeoleku eest vastutavate ametnike read said täienduse
SISEKAITSEAKADEEMIA I Eesti sisejulgeoleku eest vastutavate ametnike read said täienduse

SISEKAITSEAKADEEMIA I Eesti sisejulgeoleku eest vastutavate ametnike read said täienduse

Sisekaitseakadeemia tavapärane ühisaktus asendus mitme väiksemaga.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link andis sel nädalal üle kõrg- ja magistrihariduse diplomid ning kutseõppe lõputunnistused uutele sisejulgeolekuametnikule.

Kui varasematel aastatel on juunikuus toimunud üks suur ja pidulik lõpuaktus, siis sel korral toimiti pisut teisiti. Aktused toimusid väiksemates gruppides ning lähedased said pidulikku sündmust jälgida videosilla vahendusel kodudest või akadeemia auditooriumist.

’’Meie lõpetamine leiab aset keerulisel ajal, kus riigis aset leidnud eriolukord on oluliselt muutnud lõpuaktuse formaati. Siiski ei tasu lasta pead norgu, sest siin viibivad meie lähedased ja kursusekaaslased, tänu kellele oleme jõudnud hetke, kus saame nimetada end Sisekaitseakadeemia vilistlasteks, ’’ ütles Justiitskolledži korrektsiooni eriala lõpetaja Fred Jürgen Taro oma lõpukõnes. Rektor Marek Link pöördus oma kõnes vanglateenistuse poole öeldes: ’’Te saate endale väga head töötajad. Hoidke ja arendage neid. Koos läheme edasi!’’.

Aktuste perioodi avas 15. juunil toimunud Sisekaitseakadeemia finantskolledži ja sisejulgeoleku magistriõppe lõpuaktus Tallinnas. Sama päeva alustati traditsioonilise tammepuu istutamisega akadeemia Tallinna õppehoone esisele Kase tänavale. Esimene tammepuu istutati akadeemia õppehoone ette 12. oktoobril 1992 akadeemia õppetöö alguse puhul. Iga-aastane tamme istutamise traditsioon sai alguse aga 1996. aastal, kui akadeemia lõpetas esimene lend. Sellest ajast alates on oma puu istutanud Kase tänava pikale tammealleele iga lõpetav lend.

Oluline osa lõpetamistraditsioonidest on ka Ilpo Valta nimelise rändkarika üleandmine finantskolledži silmapaistvale vilistlasele. Sel aastal anti karikas üle Maksu- ja Tolliameti töötajale Valeri Rauamile, kes lõpetas finantskolledži aastal 2015.

Aastatel 2005-2010 Sisekaitseakadeemia rektori ametis olnud Priit Männik asutas ametist lahkudes omanimelise stipendiumi parima praktikas rakendatava magistritöö autorile. Priit Männik andis Sisekaitseakadeemia finantskolledži lõpuaktusel pidulikult stipendiumi üle Remo Perlile, kelle magistritöö kandis nime ’’Korruptsioonivastased meetmed Eesti spordis’’.

Piduliku nädala lõpetas Sisekaitseakadeemia päästekolledž aktustega Tallinnas ja Väike-Maarjas.

Päästekolledži aktusel sõnas Marek Link oma kõnes: ’’Sisekaitseakadeemia on näinud ligemale 28. kevadet ja Teie olete akadeemia 25. lend. Kuid päris sellist kevadet ei ole me keegi varem kogenud. See kevad tuli veidi teisiti ja mitte ainult akadeemias, vaid ka Eestis ja kogu maailmas. Paljud akadeemia vilistlased, kadetid, töötajad olid eesrindel pandeemia vastu. Öeldakse, et inimese elus on vaid kaks olulist päeva – esimene kui ta sünnib ning teine, kui ta saab aru miks. Pidage meeles, et töötate Eesti inimeste heaks ja nende hüvanguks. Edu Teile oma eesmärkide leidmisel – nii sõnades kui tegudes! Verbis Aut Re!’’

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži lõpuaktused toimuvad juulis ja septembris.

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks. Sisekaitseakadeemiasse saab avaldusi esitada kuni 29.06.2020.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga