Avaleht Haridus Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskus sai nurgakivi
Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskus sai nurgakivi

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskus sai nurgakivi

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Nordeconi juhatuse esimees Gerd Müller panid Narva õppekeskuse uuele hoonele nurgakivi.

Hoonet hakkavad haldama Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool. Paul Kerese tn 14 kerkiv 9707 ruutmeetri suurune õppe- ja majutushoone valmib 2020. aasta septembris ja läheb maksma 15,4 miljonit eurot (käibemaksu arvestamata). Ehitust rahastatakse riigieelarvest, sealhulgas Tartu Ülikool investeerib majutuskompleksi 3,7 miljonit eurot (km-ita).

Õppekeskusesse on kavandatud majutusruumid ja ühiskasutuses puhkeruumid kadettidele ning politsei- ja piirivalveameti teenistujatele, õppeklassid ja lasketiir. Veerandit kogu hoonest (2360 ruutmeetrit) kasutab Tartu Ülikooli Narva kolledž oma üliõpilaste majutamiseks. Lisaks tuleb hoone juurde spordikompleks koos ujulaga, mis on avatud ka linnarahvale.

Õppe-, majutus- ja treeningukompleksi arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks. Kõik avalikud ja poolavalikud ruumid koondasid nad 1. korrusele, majutusruumid aga paigutasid tänavapinnast kõrgemale. Ehituslikult on hoone peamiseks eripäraks kolm puidust majutuskorrust, mis teevad hoonest suurima mitmekorruselise avaliku puitehitise Eestis.

Fotod: Anna Markova