Home Haridus Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline konverents: Eesti riigi teenimine on äge
Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline konverents: Eesti riigi teenimine on äge

Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline konverents: Eesti riigi teenimine on äge

30. novembril toimus iga-aastane Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline konverents, mis tõi kokku huvilised ja eksperdid Eestist ja välisriikidest.

Foto: Sisekaitseakadeemia

Seekordsel konverentsil arutleti turvalisuse üle hariduse kontekstis nii meil kui ka mujal maailmas.

Foto: Sisekaitseakadeemia

Ettekanded tegid Euroopa Liidu Ukraina õigusreformide valdkonna ekspert Lavly Perling, endine haridusminister Jaak Aaviksoo, politsei- ja piirivalvekolledži juht Kristian Jaani, kommunikatsiooniagentuuri Kingmaker partner Kristjan Oad, CEPOLi koolitus- ja teaduskeskuse asejuhataja Alexandru Caciuloiu, Saksa Politseiülikooli asepresident Uwe Marquardt jpt.

Foto: Sisekaitseakadeemia

„Teadmine on jõud. See on sihtide seadmise ja eesmärkide saavutamise alus. Ilma teadmisteta on inimene ebaproduktiivne ega suuda ülesandeid täita maksimaalse efektiivsusega. See kehtib iga elukutse kohta. Siseturvalisus ja sisejulgeolek ei ole siin erandiks,“ ütles Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka oma avasõnades.

Jaak Aaviksoo. Foto: Sisekaitseakadeemia

Jaak Aaviksoo vaatles oma ettekandes hariduse pimenurkasid ja tõi ühe kitsaskohana välja väärtuste ja hoiakute edasiandmise. „Väärtuste ja hoiakute õpetamisel põrkame kokku sellise mõistega nagu indoktrinatsioon. Seega, mil määral saame peale suruda enda hoiakuid ja väärtuseid? Läänemaailmas on sellele küsimusele vastamisega raskusi,“ rääkis Aaviksoo.

Foto: Sisekaitseakadeemia

Kõlama jäi …

Konverentsi ettekannetest jäi kõlama see, et oleme viimaste aastate kriiside tõttu sunnitud asjadele vaatama värske pilguga. Koolist väljuv siseturvalisuse spetsialist peab olema tugev, et ta saaks teisi aidata. Meie ülesanne on luua talle kindel baas, anda talle oskused ja teadmised, mis aitavad teda rasketest olukordadest läbi ja edasi. Oluline on sealjuures see, mida õppurid õpivad, mitte see, mida meie õpetame! Eesti riigi teenimine on äge. See ei ole kurb ja igav, vaid see on rock’n’roll, elu võimalus.

Foto: Sisekaitseakadeemia

Aina enam on fookuses ka inimlike väärtuste osakaal, täna on inimeste jaoks oluline nii töö kui ka eraelu, nii vaimne kui ka füüsiline tervis. Peame selle kõigega arvestama ka siseturvalisuse valdkonnas.