Avaleht Haridus Sisekaitseakadeemia täitis 96 protsenti riiklikest õppekohtadest
Sisekaitseakadeemia täitis 96 protsenti riiklikest õppekohtadest

Sisekaitseakadeemia täitis 96 protsenti riiklikest õppekohtadest

Sisekaitseakadeemia täiendav vastuvõtt on selleks aastaks läbi, kõige populaarsemaks osutus ootuspäraselt politseiametniku eriala.

„Kuna akadeemias on vastuvõtukatseid mitmeid ja sõel tihe, siis sajaprotsendiliselt kõiki õppekohti meil tänavusel põhivastuvõtul täita ei õnnestunud. Seetõttu korraldasime ka täiendava vastuvõtu vanglaametniku, korrektsiooni ja politseiametniku ning maksunduse ja tolli erialale. 46 täitmata õppekohale laekus 58 avaldust. Kõige populaarsem oli politseiametniku eriala, kuhu esitati 30 avaldust,“ selgitab akadeemia õppeosakonna juhataja Tiina Karu.

Rektor Marek Link on rahul, et Eestis on siiski veel piisavalt noori, kes tahavad valida just selliseid elukutseid, mis on Eesti julgeoleku ja turvalisuse tagamiseks hädavajalikud ning kes on nõus selle nimel ka piisavalt pingutama. „Sisseastumiskatsed pole kindlasti kergete killast. Ja need, kes sel korral lävendist üle ei saanud, võiksid järgmisel aastal uuesti proovida, sest nüüd nad teavad palju täpsemini, kuidas katseteks ette valmistada,“ soovitab rektor ja kinnitab, et vajadus ausate ja pädevate teenistujate järele on ajas püsiv.

Akadeemia eesmärgiks oli sel aastal täita avaliku konkursiga 245 õppekohta, millest 30 magistriõppes, 145 rakenduskõrgharidusõppes ja 70 kutseõppes. Uuendusena alustas akadeemia vastuvõtuga juba veebruarikuus ja juuni lõpuks oli laekunud 813 avaldust, mida oli eelmise aastaga võrreldes 25 võrra rohkem. Lõpptulemusena õnnestus akadeemial täita 95,5 protsenti riikliku koolitustellimuse õppekohtadest.

Lisaks avalikule konkursile suunavad akadeemia partnerametid juba töötavaid ametnikke õppima ja sel viisil täidetakse tänavu veel ligi 300 õppekohta.