Avaleht Eesti elu SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Lokuta Vabatahtlik Tuletõrje Selts sai aasta vabatahtliku päästekomando aunimetuse
SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Lokuta Vabatahtlik Tuletõrje Selts sai aasta vabatahtliku päästekomando aunimetuse

SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Lokuta Vabatahtlik Tuletõrje Selts sai aasta vabatahtliku päästekomando aunimetuse

Siseministeerium tunnustas juba kümnendat aastat järjest siseturvalisuse vabatahtlike rühmi eelmisel aastal tehtu eest ning tänas inimesi, ettevõtteid, asutusi ja ühinguid, kes meie riigi turvalisusse panustavad. “Vabatahtlike olemasolu näitab kui tugev on riik, kus me elame,“ rääkis siseminister. „Mida enam tegutsevad vabatahtlikena erineva tausta ja kogemusega inimesed, seda paremaid lahendusi leitakse ja seda paremini suudame ka siseturvalisuse valdkonnas õnnetusi ennetada ning kiiresti abi anda. Suur tänu teile, head abipolitseinikud, vabatahtlikud päästjad, merepäästjad ja naabrivalve, teie panuse ja südamega tehtud töö eest,“ rääkis kõnes siseminister Kristian Jaani.

Piirkonna aktiivseim ennetustöö

Aasta vabatahtliku päästekomando aunimetuse sai Lokuta Vabatahtlik Tuletõrje Selts, kes tegutseb Raplamaal Kehtna vallas. Nad olid 2020. aastal valmis päästesündmustele reageerima kõikidel päevadel terve aasta jooksul, kuid õnneks tuli välja sõita kokku vaid 25 korral.

Lokuta vabatahtlikud on oma kodumaakonna kõige aktiivsemad ennetustöö tegijad ning nende 2020. aasta saavutuseks saab kindlasti pidada oma komandohoone olme- ja õpperuumide renoveerimist ja ehitamist. Järelkasvu kindlustamiseks ja noortele vabaaja võimaluste pakkumiseks korraldavad nad ka noorpäästjate ringi.

Vaata videot siit!