Avaleht Eesti elu SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Hanila Tuletõrje Selts sai vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse
SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Hanila Tuletõrje Selts sai vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse

SISEMINISTEERIUMI TUNNUSTUS I Hanila Tuletõrje Selts sai vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse

Siseministeerium tunnustas juba kümnendat aastat järjest siseturvalisuse vabatahtlike rühmi eelmisel aastal tehtu eest ning tänas inimesi, ettevõtteid, asutusi ja ühinguid, kes meie riigi turvalisusse panustavad. Siseminister Kristian Jaani ütles, et tema jaoks on siseturvalisuse vabatahtlikud väga olulised ja kuigi Eestis on tuhandeid vabatahtlikke, ei ole neid kunagi liiga palju. “Meie eesmärk Siseministeeriumis on luua mitmekesisemaid võimalusi vabatahtlikuna tegutsemiseks. Tahame pakkuda kriisiolukordi lahendavatele vabatahtlikele paremat varustust, väljaõpet ja hädavajalikke sotsiaalseid tagatisi. Meie siseturvalisuse võrgustik peab olema tugev, et ükski hädasolija ei jääks abita, et oht ei jääks märkamata ning et kriisides oleksime valmis tegutsema kiirelt ja oskuslikult. Seda kõike ikka selleks, et päästa ja säästa elusid,“ ütles Siseministeeriumi pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd.

Abiks mereõnnetuste puhul

Aasta vabatahtliku merepäästeühingu aunimetuse sai Hanila Tuletõrje Selts, kelle merepäästjad tegutsevad Virtsu sadama piirkonnas. Õnneks ei juhtu aasta vabatahtliku merepäästerühma teeninduspiirkonnas palju mereõnnetusi, kuid kui juhtub, siis just nemad on esmareageerijad.

2020. aastal kaasati nad seitsmele merepäästesündmusele ja kokku päästeti kümme inimest. Ka selle aasta alguses on ühingu merepäästeüksus aidanud lahendada ühte jäältpääste sündmust ning ennetanud mitmeid võimalikke õnnetusi seoses inimeste liikumisega üle hapra merejää. Seltsi liikmed ei tegele ainult merepäästega, vaid ka tuleõnnetuste ennetamise ja tuletõrjumisega.

Vaata videot siit!