1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. SPORT! Maxima GP rattavõistlusel noppis võidu Viljar Kuljus
SPORT! Maxima GP rattavõistlusel noppis võidu Viljar Kuljus

6T5A1322Täna toimuval Lauri Ausi mälestuseks peetaval Maxima GP rattavõistlusel tuli 126 kilomeetrisel põhidistantsil esikohale Viljar Kuljus, kes edestas lõpusirgel pingelises võitluses tugevat konkurentsi pakkunud Soome ratturit Aleksi Hannineni ja kolmandaks tulnud klubikaaslast Vahur Valvast finišeerides ajaga 2:53:32.

Võitjaks tulnud Rein Taaramäe Rattaklubi sportlase Viljar Kuljuse sõnul võib tänast edu pidada karjääri säravaimaks võiduks. „Alustasin sõitu rahulikult pundi tagaotsas. Hetkeks tundus isegi, et olukord ei ole minu kontrolli all kui nägin tugevaid sõitjaid möödumas. Lõpuspurdis lasin soomlased ette ja alles viimasel hetkel õnnestus üsna veenva eduga esimeseks murda,“ kirjeldas Kuljus sõitu. Kuljusele oli see esimene Maxima Grand Prix võit.

Maxima Grand Prix põhidistantsi starti asus ligi sada profiratturit, kelle seas olid nii Eesti kui ka lähiregiooni tipud. Teise tulemuse sõitnud Aleksi Hanninen (GIF-Chebici) lõpetas ajaga 2:53:33. Kolmandaks tulnud Vahur Valvase tulemuseks jäi 2:53:36. Naiste arvestuses ainsana lõpetanud Liisa Ehrberg (Veloplus Torq Proteam) sõitis end 51. kohale. Seeniorklassi parimaks osutus Tarmo Kopli (Hawaii Express), kelle aeg oli üldarvestuses kaheksas. Juunioride arvestuses läks esikoht Joan Markus Varikule (Pärnu Kalev Spordikool). Üheks võistluse favoriidiks peetud Gert Jõeäär pidi leppima 34. tulemusega.