Avaleht Keskkond Täideti kunagised Vilaski tuumaraketibaasi šahtid
Täideti kunagised Vilaski tuumaraketibaasi šahtid

Täideti kunagised Vilaski tuumaraketibaasi šahtid

Valga vald sai eelmisel aastal KIK-ilt ligi 100 000 eurot kolme laguneva objekti likvideerimiseks. Nende seas olid ka Vilaski endise tuumaraketibaasi raketišahtid, mille täitmisel kasutatati teiste hoonete lammutamisest tekkinud jäätmeid.

Lammutati Valgas Metsa 28 asunud ohtlikuks muutunud ja visuaalselt häirivad endise sõjaväebaasi hoonete varemed. Koikkülas lammutatati projekti raames vana varisemisohtlik kuivatihoone, mille ligipääs oli piiramata ja mis oli seega inimestele ohtlikuks muutunud. Mõlema objekti lammutamisest tekkinud ja käideldud jäätmeid kasutati Vilaski raketišahtide likvideerimisel. Kuna raketišahtid on äsja täidetud, siis haljastust veel maad katmas pole.

„Valga vallavalitsuse üks prioriteete on kasutuseks kõlbmatute ehitiste lammutamine ja nendest põhjustatud ohtlike olukordade likvideerimine, et arendada atraktiivset ja kasutajasõbralikku elukeskkonda. Hea meel on tõdeda, et mitu sellist rajatist on taas avalikust ruumist kadunud ega kujuta enam elanikele ohtu,” sõnas vallavalitsuse ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre.