1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Tallinn toetab Ukrainat viie kiirabiauto ja meditsiinitehnikaga
Tallinn toetab Ukrainat viie kiirabiauto ja meditsiinitehnikaga

Tallinn toetab Ukrainat viie kiirabiauto ja meditsiinitehnikaga

Tallinna linnavolikogu otsustas anda Ukrainale humanitaarabina viis kompleksset kiirabiautot ja meditsiinitehnikat.

„Tallinn jätkab kindlameelselt Ukraina toetamist. Varasemalt oleme Ukrainasse saatnud kuus kiirabiautot, mitmesuguseid meditsiiniseadmeid ning toetanud rahaliselt humanitaarabi osutamist,“ ütles Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees Jaak Juske.

Tallinn jätkab kindlameelselt Ukraina toetamist. Varasemalt oleme Ukrainasse saatnud kuus kiirabiautot, mitmesuguseid meditsiiniseadmeid ning toetanud rahaliselt humanitaarabi osutamist.

Ukrainale antakse üle neli Mercedes-Benz Sprinter 319 ja üks Volkswagen Crafter kiirabiauto. Üks kiirabiauto läheb Odessa linnas tegutsevale mittetulunduslikule ettevõttele „Linna erakorralise meditsiiniabi keskus“, üks Harkivi oblasti sõjaväeadministratsioonile, üks Dnipropetrovski oblasti sõjaväeadministratsioonile ja kaks kiirabiautot Žõtomõri oblasti sõjaväeadministratsioonile.

„Tallinn ja tallinlased on toetanud Ukrainat sõjast põhjustatud humanitaarkatastroofi leevendamisel ning abi andmist jätkatakse niikaua kui vajalik. Peame aitama Ukrainal likvideerida Venemaa agressioonisõja tagajärgi ning pakkuma tuge Ukraina linnade ülesehitamisel,“ ütles Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild.

Peame aitama Ukrainal likvideerida Venemaa agressioonisõja tagajärgi ning pakkuma tuge Ukraina linnade ülesehitamisel.

  • Üle antavad kiirabiautod olid Tallinna Kiirabi aktiivses kasutuses kuni 2023. aastani ja kauem neid kasutada ei ole võimalik, sest kiirabiautod ja varustus ei tohi olla Tervisekassa reeglite järgi Eestis vanemad kui viis aastat.
  • Tallinna Kiirabi ülesannete täitmist autode võõrandamine ei häiri, sest juba möödunud aastal hangiti uued kiirabiautod.
  • Lisaks viiele kiirabiautole saadab Tallinna Kiirabi Ukrainasse ka esmaabis vajalikku meditsiinitehnikat: elektrilisi aspiraatoreid, defibrillaatoreid, perfuusoreid (seadmed ravimi doseerimiseks ja manustamiseks) ja teisi vahendeid ning kühvelraame, kandetoole ja vaakummadratseid.
Head Uudised GoodNews