Avaleht Haridus Tallinn tunnustab parimaid haridustöötajaid ja -tegusid
Tallinn tunnustab parimaid haridustöötajaid ja -tegusid

Tallinn tunnustab parimaid haridustöötajaid ja -tegusid

8. oktoobril toimub galaõhtu Tallinna parimate haridustöötajate ja -tegude tunnustamiseks.

Autasud Tallinna aasta õpetajatele ja linna õnnitlused õpetajatepäeva puhul annavad üle linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Mitu Tallinna õpetajat on valitud nominentide hulka üleriigilisel konkursil „Eestimaa õpib ja tänab“, kus võitjad selguvad 2. oktoobril. 

Tallinn tunnustab ja tänab järgmisi haridustöötajaid ja -tegusid:

Aasta lasteaiaõpetaja 2021

Anneli Smoljakova (Tallinna Lepistiku Lasteaed), Maili Armulik (Tallinna Endla Lasteaed), Kersti Saks (Tallinna Kullerkupu Lasteaed), Ljudmilla Stepanova (Tallinna Arbu Lasteaed), Leila Toit (Tallinna Lasteaed Sipsik), Maili Vaarpu (Tallinna Kadaka Lasteaed), Eve-Raili Kuulpak (Tallinna Lepatriinu Lasteaed), Maris Laaneväli (Lasteaed Kelluke), Hiie Tamm (Rõõmutarekese Lasteaed), Jana Runno (Tallinna Sikupilli Lasteaed), Jelena Kabarõhha          (Tallinna Arbu Lasteaed), Heleri Alter (Tallinna Männiku Lasteaed), Mirjam Saia (Tallinna Lasteaed Südameke), Karoliin Mäetalu (Tallinna Padriku Lasteaed), Kristi Tarassov (Tallinna Lasteaed Ojake), Marika Johanson (Taime Lasteaed), Lea Maiberg (Tallinna Tähekese Lasteaed). 

Aasta klassiõpetaja 2021

Jaanika Pärnamägi (Gustav Adolfi Gümnaasium), Kristiina Roosileht (Tallinna Kesklinna Põhikool/ Tallinna Reaalkool), Kaia Rikson (Jakob Westholmi Gümnaasium), Ilotana Haalen (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Natalja Ivaškiva (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Anna Mihhaljova (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium), Jelena Loskutova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool).

Aasta klassijuhataja 2021

Liis Enson (Tallinna Pääsküla kool), Anne Kaljurand (Gustav Adolfi Gümnaasium), Anu Orastu (Ristiku Põhikool), Kadi Voosel (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Ruth Kallas (Tallinna 21. Kool), Eva Kalbus (Tallinna 32.Keskkool), Svetlana Melnikova (Ehte Humanitaargümnaasium), Tatjana Trojanonva (Tallinna Prantsuse Lütseum), Maire Künnap (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Olga Klaser (Rocca al Mare Kool), Mari-Liis Ojaperv (Pirita Majandusgümnaasium), Reeli Kaselaid (Kalamaja Põhikool), Pille-Riin Talts (Tallinna Südalinna Kool), Helen Linnok (Tallinna Tehnikagümnaasium), Aleksandr Dobolin (Tallinna Kadaka Põhikool), Maarika Laiv (Tallinna Kivimäe Põhikool), Olga Antriainen (Tallinna Kunstigümnaasium).

Noor klassijuhataja 2021

Anni Väli (Tallinna 32. Keskkool), Berit Soomere (Tallinna 32. Keskkool), Maria Mihhaljova (Ehte Humanitaargümnaasium), Marina Voinova (Tallinna Kadaka Põhikool), Marko Veinbergs (Tallinna Kristiine Gümnaasium). 

Aasta spordisõbralik õpetaja 2021

Aivar Saar (Vanalinna Hariduskolleegium), Kristi Laidvee (Tallinna Südalinna Kool), Meelis Raiend (Tallinna 32. Keskkool), Ingrid Tullus (Rocca al Mare Kool).

Aasta põhikooli aineõpetaja 2021

Mario Kekišev (Pirita Majandusgümnaasium), Anne-Ly Lään (Tallinna 21. Kool), Olga Safronova (Tallinna Kadaka Põhikool), Piret Vahtra (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Brita Ahven (Kalamaja Põhikool), Veiko Klaan (Pelgulinna Gümnaasium), Monika Kabral (Tallinna Õismäe Gümnaasium), Liisi Pikpoom (Tallinna Pääsküla Kool), Natalja Dovgan (Tallinna Laagna Gümnaasium), Kristi Vooglai (Tallinna Kuristiku Gümnaasium), Arvo Silm (Tallinna Südalinna Kool), Anna Leena Raud (Tallinna Kunstigümnaasium), Paul Binsol (Pirita Majandusgümnaasium), Kadi Uibo (Tallinna Nõmme Põhikool), Jelena Kozubnja (Tallinna Südalinna Kool). 

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2021

Kristel Tamm (Gustav Adolf Gümnaasium), Alar Pukk (Tallinna 21. Kool), Pavel Alonov (Tallinna Pae Gümnaasium), Tiina Napsep (Tallinna Kristiine Gümnaasium), Kaire Maalma (Jakob Westholmi Gümnaasium), Katrin Rohumaa (Gustav Adolf Gümnaasium), Rein Tammik (Eesti Merekool). 

Aasta kutseõpetaja 2021

Mikk Mänd (Tallinna Ehituskool), Jekaterina Štšegolihhina (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool), Kaido Tiits (Tallinna Teeninduskool), Tatjana Karaganova (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool), Alar Kurg (Tallinna Ehituskool), Martin Noa Ldinin (Tallinna Tööstushariduskeskus), Mairo Marjamaa (Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool). 

Aasta huvialaõpetaja 2021

Terje Bernadt (Tsirkusestuudio Folie MTÜ), Aigar Kostabi (Nõmme Muusikakool), Angelika Kadarik (Tallinna Südalinna Kool), Mart Kampus (Tallinna Rahumäe Põhikool), Hanna-Liina Võsa (Hanna-Liina Võsa Muusikalikool), Tereza Šmerling-Heinsaar (Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakool), Aneta Varts (Rocca al Mare Kool), George Butler (Lasnamäe Muusikakool), Marina Štšigorets-Sokolova (Ehte Humanitaargümnaasium), Jelena Kapp (Lasnamäe Vene Gümnaasium),Lemme-Liis Elp (Arsise Kellade Kool), Jelena Tkatšenko (Tallinna Tondiraba Huvikool), Veronica Horetskaja (Tallinna Huvikeskus “Kullo”), Sofia Nesterova (Lasnamäe Muusikakool), Tamara Pekarskaja (Mustamäe Laste Loomingu Maja), Ilona Thagazitova (MTÜ Terek), Annely Köster (Sally Stuudio MTÜ). 

Aasta tugispetsialist 2021

Helje Möller (Tallinna Lasteaed Kiikhobu), Irina Kudrjašova (Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium), Karmen Pruul (Gustav Adolfi Gümnaasium), Tiia Tarm (Tallinna Kuristiku Gümnaasium).

Noor õpetaja 2021

Laura Johanna Evisalu (Tallinna Kuristiku Gümnaasium), Harold Lepp (Gustav Adolfi Gümnaasium), Merily Väljak (Tallinna Kelmiküla Lasteaed), Liina Sügis (Tallinna Kunstikool), Sandra Koorits (Tallinna Kullatera Lasteaed), Kadi Hirv (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Maarja-Liisa Vokksepp (Gustav Adolfi Gümnaasium), Erki Fels (Tallinna 21. Kool), Maria Fomitšenko (Tallinna Mustamäe Gümnaasium), Juulika Kaplina (Tallinna Arbu Lasteaed), Carol Pahk (Tallinna Saksa Gümnaasium), Kiira Roopärg (Taime Lasteaed), Enelin Väisinen (Taime Lasteaed), Rimma Andrejenko (Tallinna Läänemere Gümnaasium), Aleks Moppel (Ehte Humanitaargümnaasium), Sigrid Malva (Lasteaed Kelluke).

Aasta õppeasutusejuht 2021

Sirli Väinsar (Tallinna Tondi Kool), Kristiina Märks (Tallinna Meelespea Lasteaed), Natalja Presnetsova (Tallinna Pae Gümnaasium).

Aasta haridusesõber 2021

MTÜ ASÕP, Milena Pogodajeva (Tallinna Õppenõustamiskeskus), Katre Zirel (Sihtasutus Põhja-Eesti Regionaalhaigla), Age Tamm (Tallinna Haridusamet), Tallinna Õppenõustamiskeskus (Tallinna Õppenõustamiskeskus), Urve Sellenberg (Haridus- ja Noorteameti Harjumaa Rajaleidja).

Aasta haridustegu 2021

Haridusjuhtide praktikaprogramm (Tallinna Haridusamet, Heateo Haridusfond, Fontes PMP, viis ettevõtet), moodsa õppimise festival iduEDU 2020 (Tallinna Haridusamet, Tallinna Ülikool, sh Tallinna Ülikooli Balti filmi-, meedia- ja kunstideinstituut, eKool, Haridus- ja Noorteamet, Startup Estonia, Junior Achievement Eesti, Tallinna muuseumid, koolid, lasteaiad, huvikoolid), teadus- ja koostööprojekt Rakett 21 (Tallinna XXI Kool), “Erilised lapsed, võrdsed võimalused” (Tallinna Linnamäe Lasteaed, Tallinna Õppenõustamiskeskus,  Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Mustakivi Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, välispartnerid Soome, Valgevene, Läti ja Venemaa lasteasutustest).

Lisaks tunnustatakse 30-, 25-, 20-, 15- ja 10-aastast tööjuubelit tähistavaid haridusasutuste juhte.

Sellel aastal tähistavad tööjuubelit direktorina:

Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill – Merike Plutus – 10, Taime Lasteaed – Tatjana Šukurova – 10, Tallinna 32. Keskkool – Maarja Merigan – 10, Lasteaed Naeratus – Niina Tammemets -15, Tallinna Lasteaed Mudila – Inga Kolk – 15, Tallinna Lasteaed Nõmmekannike – Tiiu Jõeväli – 15, Kolde Lasteaed – Aime Ruhno – 15, Tallinna Päikesejänku Lasteaed – Signe Tamm – 15, Tallinna Järveotsa Gümnaasium – Siret Paasmäe – 15, Tallinna Tihase Lasteaed – Ruth Lukas -15, Lasteaed Kelluke – Tamara Borsuk – 20, Tallinna Nõmme Gümnaasium – Riho Uulma – 20, Tallinna Pae Gümnaasium – Izabella Riitsaar – 20, Ristiku Põhikool – Katrin Luhaäär – 20, Tallinna Linnupesa Lasteaed – Karin Saar – 20, Pelgulinna Gümnaasium – Tõnu Piibur- 20, Tallinna Kristiine Gümnaasium – Tiina Pall – 20, Lasteaed Rukkirääk – Kaja Valdma – 20, Tallinna Kullatera Lasteaed – Piret Määr – 20, Tallinna Vindi Lasteaed – Nonna Meltsas – 20, Lasteaed Mesipuu – Larissa Komissarova – 25, Tallinna Seli Lasteaed – Tatjana Sinskaja – 35, Tallinna Mahtra Lasteaed – Pille Kibur – 40, Tallinna Rukkilille Lasteaed – Valentina Koval – 40.

Õhtut juhib Tambet Tuisk.