Avaleht Eesti elu Tallinna Giidide Ühing kutsub jõuluhõngulist vanalinna avastama
Tallinna Giidide Ühing kutsub jõuluhõngulist vanalinna avastama

Tallinna Giidide Ühing kutsub jõuluhõngulist vanalinna avastama

Advendiaja algusest kuni jaanuari alguseni kutsuvad Tallinna Giidide Ühingu liikmed Tallinna vanalinna jõuludega seotud paiku avastama.

Jõuluehtes vanalinnas ringi jalutades saab teada, kust said hansakaupmehed piparkookide tegemiseks vürtse, kuidas peeti jõulujootusid ja toodi Raekoja platsile esimene jõulupuu, aga kuuleb ka palju teisi lugusid. Tallinnas on läbi aegade elanud ja elab praegugi väga erinevaid inimesi, ja nii on ka tuurid alati oma tegija nägu, aga need kõik annavad toreda ülevaate jõuludest Tallinna südalinnas läbi aegade.

Tallinna atesteeritud giidid viivad oma avastusretkedel ajas 500 ja rohkem aastat tagasi, et tuua kuulajateni kaugete aegade rikkad traditsioonid. Kindlasti ei unustata ka lapsi ja kõiki viiakse vaatama neid põnevaid paiku, mis vanalinnas jõuludega seotud ja kuhu on üles seatud erinevad omapärased kuused või jõulusõimed.

„Meie 166-liikmelise ühingu jaoks sai jõulutuuride idee alguse sellest, et giididena armastame oma linna ja soovime, et meie omad inimesed taas vanalinna ja selle võlu avastaksid! Seetõttu oleme ka piletihinna hoidnud sümboolse ja lapsed, kes vanematega jalutuskäigule tulevad, osalevad tasuta,“ selgitab Tallinna Giidide Ühingu juhatuse liige Kristel Kääramees. „Giid on ka jutuvestja ning jõulud lugude jutustamise aeg.“

Tuurid kestvusega 1 tund toimuvad kuni 3. jaanuarini neljal päeval nädalas: neljapäeval, reedel, laupäeval ja pühapäeval. Tuurid on nii eesti kui ka vene keeles. Nädalavahetusel on jalutuskäigud kaks korda päevas kl 13 ja kl 16, neljapäeva ja reede õhtutel kl 17:30, et pärast tööd oleks võimalik vanalinna jõulutulesid nautima tulla.

Kohtumispaik giidiga ja tuuri algus on raekoja ees kella all. Giidi tunneb ära Tallinna Giidide Ühingu lipukese järgi.