Avaleht Eesti elu TALLINNA LINNAVALITSUSE OTSUS I Tallinn toetab eralasteaedade teenust kasutavaid peresid
TALLINNA LINNAVALITSUSE OTSUS I Tallinn toetab eralasteaedade teenust kasutavaid peresid

TALLINNA LINNAVALITSUSE OTSUS I Tallinn toetab eralasteaedade teenust kasutavaid peresid

Tallinna linnavalitsus otsustas maksta iga eralasteaias käiva lapse eest lapsevanematele täiendavat toetust ning töötab selleks välja vastava meetme. See tähendab, et pered säästavad nüüd eralasteaia arvelt samaväärselt munitsipaallasteaedades käivate laste vanematega, kes on eriolukorras kohatasust vabastatud.

Tallinna linn toetas juba eelnevalt eralasteasutuste pidajaid – ühe lapse kohta maksti juba varasemalt toetust samas mahus, kui linna lasteaedades – 187 eurot lasteaias käiva lapse kohta juhul, kui laps ja tema vanema elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Täiendav toetus summas 71,25 eurot tagab selle, et eralasteaiad oleksid jätkuvalt avatud ning lapsevanemate teenuse arved väiksemad. Meetme abil toetame, et eralasteaiapidajad jätkaksid oma tegevust ning tööl käivatel lapsevanematel oleks vajaduse korral tagatud võimalus viia oma laps senisesse lasteaeda.

„Eriolukorras toetab linn ka neid vanemaid, kelle lapsed käivad eralasteaedades samas ulatuses, nagu on toetatud kohatasu kaotamisega munitsipaallasteaias käivate laste vanemaid. Lähtume sellest, et linna toetus peab olema võrdne sõltumata sellest, millises lasteaias laps käib. Täpne toetamise vorm on veel töös, aga oleme põhimõttelise otsuse teinud,“ sõnas linnapea Mihhail Kõlvart.

Lisanduva toetuse vajadus on tekkinud asjaolust, et ka eralasteaedades käivate laste vanemate majanduslik seis võib olla eriolukorrast tingitud majanduslike probleemide tõttu halvenenud. Samuti on ka eralasteaedade pisikeste klientide hulgas lapsi, kelle vanemad töötavad tervishoius või jõustruktuuride esindajatena – kuivõrd täiendava toetuse saamise eelduseks on see, et lasteaedade tegevus jätkub ning nad on valmis lapsi vastu võtma, toetab meede ka arstide, õdede, politseinike ning päästjate töövalmiduse tagamist eriolukorras.

Tallinna eralasteaiad pakuvad teenust ligi 800 lapsele.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga