1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. TUNNUSTUS! Tallinna päeval tunnustati raekojas teenekaid linnakodanikke
TUNNUSTUS! Tallinna päeval tunnustati raekojas teenekaid linnakodanikke

TUNNUSTUS! Tallinna päeval tunnustati raekojas teenekaid linnakodanikke

MedalilaudTallinna päeva avaüritusena toimus täna raekojas tavakohane linna aumärkide üleandmise tseremoonia.

Enne autasude üleandmist peetud sõnavõtus ütles abilinnapea ülesannetes Taavi Aas, et Tallinna linnale ja tema kodanikele tulu ja tuntust toonud inimeste tunnustamine on suurim lugupidamise ja austuse avaldus, mida meie linn teenekate linnakodanike tööle võib anda. Tunnustus tähendab aga eelkõige lootust, et meie tulemuslik koostöö jätkub ka edaspidi, ütles Aas.

Tallinna linnavolikogu otsustas tänavu omistada linnapoolse erilise austusavaldusena vapimärgi Harri Lumile ja Raimo Pullatile, teenetemärgiga otsustati tunnustada 26 silmapaistva isiku aastakümnete pikkust panust linna ja linlaste hüvanguks.

Seni on linnapoolse erilise austusavalduse, 1997. aastast välja antava linna kõrgeima autasu – Tallinna vapimärgi – pälvinud 26 silmapaistvat isikut. Tallinna teenetemärk on antud alates 1995. aastast kokku 314 isikule.

Ühtlasi autasustati aukodanike kogu pidulikul istungil tänavu Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia pälvinud Arvo Kruusementi ning Pelguranna raamatukogu juhatajale Ebe Ottole antakse üle Tallinna raemedal.

Arvo Kruusemendi panus Eesti kultuuripärandisse ja filmiajalukku on märkimisväärne. Eesti filmi suurkuju loomingulisse pagasisse kuulub mitmeid tuntud ja tunnustatud mängufilme, tema film „Kevade“ valiti sajandi parimaks Eesti filmiks. 20. aprillil 88. sünnipäeva tähistanud Arvo Kruusement on jätkuvalt ühiskondlikult aktiivne pensionär, kes lööb kaasa kogukonna edasiarendamisel.

Tallinna raemedal on Tallinna linna autasu, mis antakse füüsilisele isikule linnapoolse tunnustusena. Raemedali andmise otsustab linnavalitsus.

Ebe Otto (sündinud 1956) töötab Tallinna Keskraamatukogus alates 1976. aastast ja sel aastal täitub tal 40. tööaasta, tänavu tähistab staažikas ja ühiskondlikult aktiivne raamatukoguhoidja ka oma 60. sünnipäeva. Ebe Otto on eeskujuks igale linnakodanikke teenindavale töötajale kui oma tööd südamega tegev spetsialist, kes annab oma kogukonnale rohkem kui tema igapäevatöö seda eeldab.

Head Uudised GoodNews