1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. NUTIKALT NETIS! Täna selgusid Eesti koolide kõige nutikamad netis
NUTIKALT NETIS! Täna selgusid Eesti koolide kõige nutikamad netis

NUTIKALT NETIS! Täna selgusid Eesti koolide kõige nutikamad netis

Võistlusmängul osalejadTäna toimus Energia Avastuskeskuses „Nutikalt netis“ koolidevahelise võistlusmängu finaalvõistlus, mille esikoha võitsid Kristiine Gümnaasiumi õpilased koosseisus Madli Kaljo, Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristjan Mäetalu ja Tuuli Torop .

Finaalis võistlesid omavahel eelvoorude parimad, kelle seast pälvis teise koha Kuusalu Keskkool, kolmanda koha Elva Gümnaasium ning neljanda koha Ilmatsalu Põhikool.

Iga kooli võistkonda kuulusid kuni kuus 6.-7. klasside õpilast, kellel oli tulnud eelnevalt läbida nii piirkondlik voor kui ka poolfinaal. Finaalis tuli õpilastel tutvustada oma kooli ja võistlusmängu käigus õpitut ning näidata oma teadmisi interneti ja nutivahendite kuldvillaku stiilis viktoriinis. Lisaks olid kõik finaalis osalenud meeskonnad läbi viinud ulatusliku veebiküsitluse, kus uuriti kaasõpilaste aktiivsust Facebooki keskkonnas, nutiturvalisuse strateegiad, nende teadlikkust targaltinternetis.ee ja Lasteabi telefoni olemasolust jne.

Võistlusmängu peamiseks eesmärgiks oli innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks.

Targalt internetis teavitustöö koordinaator ja võistlusmängujuht Kerli Kuusk selgitas, et lisaks teadmistele, kuidas nutiseadmeid ja nende rakendusi turvaliselt kasutada, on oluline, et lapsed saaksid infot ja õpiksid ka ise looma kasulikke veebilehti, videoid ja rakendusi, mida nende eakaaslased saavad õppimiseks või meelelahutuseks kasutada. „Võistlusmängus osalenud õpilased said sellega suurepäraselt hakkama,“ kiidab Kuusk võistlejaid.

„Meie meeskonna koostöö kogu võistlusmängu vältel sujus väga hästi ja meie tiimi jaoks oli oluline, et alati oleks lõbus. Õppisin ka seda, et kui midagi läheb halvasti, ei tohi pead norgu lasta,“ sõnas võidutiimi liige Kristjan Mäetalu ning lisas, et peale teadmiste omandamise andsid võistlusmängud hea võimaluse saada tuttavaks ka teiste koolide õpilastega.

Kristiine Gümnaasiumi meeskonna juhendaja Anu Rannuse sõnul tulid võistlusmängude jooksul välja laste enda sisemised tugevused. Samuti õpetas meeskonnatöö noori omavahel koostööd tegema. „Grupi areng kogu võistlusmängu jooksul oli märgatav,“ tähendas Rannus.

Võistlusmängu finaali žüriisse kuulusid Lastekaitse Liidu, HITSA Innovatsioonikeskusese ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Žürii hinnangul olid kõik finaali pääsenud võistkonnad väga tublid, finaaliks hästi valmistunud ning võistlus kujunes väga tasavägiseks.

 

Head Uudised GoodNews