1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Tallinna talendiks pürgib ligi 300 noort muusikut
Tallinna talendiks pürgib ligi 300 noort muusikut

Tallinna talendiks pürgib ligi 300 noort muusikut

Esmakordselt toimuvale õpilaste muusikakonkursile „Tallinna talent“ laekus tähtajaks 272 nõuetekohast ankeeti: 221 solisti ja 51 ansamblit.

Riigis kehtestatud piirangute tõttu otsustas korraldusmeeskond lükata konkursi hilissuvesse, et anda osalejatele võimalus väärtuslikuks lavakogemuseks.

„Loodetavasti on epidemioloogiline olukord selleks ajaks oluliselt paranenud ja nii saame noortele talentidele pakkuda võimalust esineda vahetult publikule. Oleme konkursi läbiviimisel kaasanud mitmeid tuntuid muusikuid, kes oleksid toeks ja julgustuseks noortele interpreetidele. Vähemoluline ei ole ka vahetu tagasiside žüriilt,“ sõnas konkursi idee autor ja patroon, linnapea Mihhail Kõlvart.

Täpsema informatsiooni konkursivoorude toimumise kohta edastab Tallinna haridusamet ankeedi esitanud juhendajatele hiljemalt 18. juuniks.

„Tallinna talent“ on mõeldud muusikaliselt andekatele pealinna üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7-19 aastat. Konkurss toimub vokaal- ja instrumentaalsolistidele ning vokaal- ja instrumentaalansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika (klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon) ja instrumentaalmuusika (klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsioon). Kõige enam registreerunuid on levi- ja rahvamuusika vokaalsolistide hulgas vanuserühmas 7-11, kõige vähem improvisatsioonisolistide hulgas vanuserühmas 12-15.

Konkursi eesmärk on anda noortele võimalus esineda suurel laval ja saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt. Konkursi voorudes väljapaistvalt esinenutele teeb žürii ettepaneku esineda pidulikul lõppkontserdil, mis toimub 29. augustil Estonia Kontserdisaalis. 20 parimat konkursil osalejat pärjatakse „Tallinna talendi“ tiitliga ja 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mida saab kasutada oma ande arendamiseks.

Head Uudised GoodNews