1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Tallinna Talvefestival toob Eestisse solistid Ukrainast, Itaaliast ja Hispaaniast
Tallinna Talvefestival toob Eestisse solistid Ukrainast, Itaaliast ja Hispaaniast

Tallinna Talvefestival toob Eestisse solistid Ukrainast, Itaaliast ja Hispaaniast

13.-23. veebruarini toimuva XVII Tallinna Talvefestivalil astuvad üles kõrvuti Eesti tippsolistidega muusikud Ukrainast, Hispaaniast ja Itaaliast. Festivali raames toimub heateoalgatus “Tõsta pilk ja ava süda”, millega kutsume toetama meistriklasside korraldamist Ukraina muusikaõpilastele ning joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele, mis ootab joonistusi 12. veebruariks. Festivali lõppkonserdil kuulutatakse välja “MUBA Talent 2024”. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

Festival on aastaid toonud veebruarikuusse valgust ja rõõmu ning ootab taas kontserdipublikut Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majja, Tallinna Raekotta ja Rootsi-Mihkli kirikusse.

“Kvaliteetsete kontsertide hõngu on tunda nii festivali ettevalmistustöödes kui muusikutega suhtluses ja võin lubada, et taaskord on tulemas suurepärane muusikasündmus”, ütleb PLMF looja ja kunstiline juht Pille Lill. ’’Festivali kontserdid toimuvad kolmes ajaloolises saalis Tallinna vanalinnas, kuuel erineval päeval ja erineval kellaajal, et igaühel oleks võimalik festivalist osa saada.’’

Festivali avakontsert Rootsi-Mihkli kirikus 13. veebruaril kell 15 saab olema tõeline akordioni sõprade maiuspala. Lavale astub maestro Henn Rebane koos trompetist Neeme Otsa ja organist Tiia Tennoga. Mustpeade Majas 14.veebruaril kell 18 algaval kontserdil “Muusikaga Ukraina heaks” esinevad pianist Viola Asoskova ja Ukraina muusikud – fagotimängija Victoria Sayenko, viiuldajad Maria-Sofia Dyka, Sofia Yavorska, Dmytro Cherepov ja i’le täpi paneb Hispaania tšellist Nicolas Concheiro Veleiro.

Tallinna Raekojas 16. veebruaril kell 18 algaval kontserdil “Virtuoosid” esinevad viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit koos pianist Ralf Taaliga. Estonian Cello Ensemble’t koosseisus – Andreas Lend, Marius Järvi, Andres Metspalu ja Johannes Sarapuu, saab kuulata 19.veebruaril kell 18 Mustpeade Majas. 20.veebruaril kell 18 Tallinna Raekojas toimuva kontserdi peaesinejaks on Itaaliast pärit sopran Jessica Pantarotto.

Jessica Pantarotto võitis 2023. aastal T.O.S.C.A rahvusvahelise ooperilauljate konkursi. Temaga koos esinevad metsosopran Annaliisa Pillak, bariton Aare Saal ja neid saadab klaveril Olga Kulikova.

Festivali lõpetab 23. veebruaril kell 18 Mustpeade Majas keelpillikvartett Camerata Musica koosseisus – Sigrid Kuulmann (viiul), Fred Heinoja (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Välja kuulutatakse perekond Kelami eripreemia “MUBA Talent 2024” laureaat ning tunnustame joonistusvõistluse “Ukraina Heaks” parimaid töid.

Alates 2006. aastast on olnud Talvefestivalil eesmärk pöörata tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. PLMF on selleks loonud heateoalgatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA” mille eesmärgiks selle aasta projekti raames “Muusikaga Ukraina heaks”, on Ukraina muusikakooli õpilastele meistriklasside korraldamiseks vajaminevate vahendite kogumine.

PLMF eraldab Talvefestivali piletitulust 20% projekti toetuseks ning palume ka häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka võimalusel annetama:

  • MTÜ Muusikute täiendõppe keskus
  • EE037700771003227591 AS LHV Pank
  • märgusõnaga „Ukraina heaks“.

Festivali kava on nähtav SIIT.

Piletid müügil hinnaga 11-25€ Piletilevis ja ka kontserdi päeval kohapeal.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn Muusikalinn, Tallinna Haridusamet, Tallinna Kodurahuprogramm, Mustpeade maja, Tallinna Raekoda, Rootsi-Mihkli kirik, Selver, Kaubamaja, BLRT Grupp, Hotell Telegraaf, Piletilevi, Kofuku, Digiposter jt.

Head Uudised GoodNews