1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Oodatakse kandidaate noore teadlase, noore IT-teadlase ning noore keskkonnateadlase preemiale
Oodatakse kandidaate noore teadlase, noore IT-teadlase ning noore keskkonnateadlase preemiale

Oodatakse kandidaate noore teadlase, noore IT-teadlase ning noore keskkonnateadlase preemiale

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi presidendi noore teadlase, noore IT-teadlase ning noore keskkonnateadlase preemiale. Kandidaate saab esitada kuni 1. märtsini.

President Alar Karise sõnul tunnustavad noore teadlase preemiad eri viise, kuidas olla teadlasena tulemuslik ja mõjukas, ning seda juba oma karjääri alguses.

Kõik preemiad on mõeldud kuni 35-aastastele teadlastele, kes teevad uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures. Preemiate suurus on 5000 eurot. Noore teadlase preemiat rahastab Väino Kaldoja, noore IT-teadlase preemiat Microsofti arenduskeskus Eestis ning noore keskkonnateadlase preemia väljaandmist toetab Chocolala OÜ.

Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õppejõud ning tööandjad. Kandideerimiseks tuleb esitada avaldus koos eluloo ja kontaktandmetega. Teadustöö ja selle olulisuse kirjeldus, asjassepuutuvate publikatsioonide loetelu ning kuni kaks soovituskirja juhendajalt, kolleegilt või erialaorganisatsioonilt.

Kõik vajalikud dokumendid tuleb saata hiljemalt 1. märtsiks 2024 digitaalselt allkirjastatuna Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule e-posti aadressil vpinfo@vpk.ee.

Eelmise aastal pälvis presidendi noore teadlase preemia Tartu Ülikooli Kliinikumi ortopeedia arst-õppejõud Kaspar Tootsi, noore IT-teadlase preemia Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloogia kaasprofessor Kuno Kasak ning keskkonnateadlase preemia Tartu Ülikooli tehisintellekti lektor Dmytro Fishman.

Põhjalikumalt on kandideerimise tingimused kirjas Kultuurirahastu veebilehel.

Head Uudised GoodNews