1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Täna alustab PÖFF Shorts
Täna alustab PÖFF Shorts

Täna alustab PÖFF Shorts

PÖFFi lühifilmide ja -animatsiooni festival PÖFF Shorts toob alates tänasest Tallinna ja Tartu kinodesse üle 240 lühifilmi ja animatsiooni, millest enamus linastub festivalil vaid ühe korra. Ametliku stardi saab PÖFF Shorts rahvusliku võistlusprogrammi esimese linastusega kell 17.00 kinos Artis.

Euroopa ja Ameerika filmiakadeemiate poolt tunnustatud PÖFF Shortsi kavas on rohkem kui 50 seanssi, kus näeb filme 55 eri riigist. Võistlus- ja kõrvalprogrammides jõuab 21 filmi kinopublikuni maailmas esmakordselt, rahvusvahelisi esilinastusi on kokku 13.

Filmikülalisi oodatakse festivalile üle 200, kellest ligikaudu 30 ühinevad virtuaalselt.

„Kohtuda saab Shortsil nii kohalike filmitegijate kui külalistega üle laia ilma. Meile tullakse tänavu näiteks Tšiilist, Islandilt ja Dominikaani Vabariigist,” märkis PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Rahvusvahelistele ja rahvuslikule võistlustele lisaks toimub Shortsi kõrvalprogrammis mitmeid temaatilisi linastusi. Esimest korda toimub Solarisega koostöös eriseanss „Koeraga kinno!”, kus erandkorras lubatakse saali koerad. Alternatiivide programmis saavad jätku „Öökino” erilinastus Terminali baaris ning etenduskunstniku Arolin Raudva valitud värskete tantsufilmide kassett „Saagu tants!”. Shortsi Panoraamis tehakse aga kummardus naistele Poola animakunstis kassetiga „Lühike film naistest”.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts koosneb kolmest võistlusprogrammist ja kõrvalprogrammist, kus on esindatud kuni 40-minutilised dokumentaal-, anima- ja mängufilmid.

Rahvusvahelise žürii poolt välja valitud parim lühifilm, parim animafilm ja parim Eesti film saavad nominatsiooniõiguse lühifilmi Oscarile juhul, kui film vastab Ameerika Filmiakadeemia nõuetele või pole varasemal festivalil õigust juba saanud. Võidufilmid kuulutatakse välja PÖFF Shortsi lavastuslikul auhinnatseremoonial laupäeval, 11. novembril.

Ühtlasi valitakse rahvusvaheliste võistlusprogrammide hulgast välja nominent Euroopa Filmiakadeemia parima lühifilmi auhinnale, mis kuulutatakse välja PÖFFi pidulikul lõpetamisel laupäeval, 18. novembril.

Seitsmendat korda toimuv PÖFF Shorts leiab aset 7.-15. novembrini Tallinna ja Tartu kinodes. Piletid on müügil Piletilevis ja PÖFFi infopunktides.

Festivali esitlevad Elisa ja Metropol Spa Hotel.

  • Vaata ajakava PÖFF Shortsi koduleheküljelt siit!
Head Uudised GoodNews