1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Kirjandus
  4. Täna jõuab kogu läänemaailmas müügile Peeter Rebase filmi “Tulilind” aluseks olnud raamat 
Täna jõuab kogu läänemaailmas müügile Peeter Rebase filmi “Tulilind” aluseks olnud raamat 

Täna jõuab kogu läänemaailmas müügile Peeter Rebase filmi “Tulilind” aluseks olnud raamat 

Peeter Rebase debüütmängufilmi aluseks olnud raamat “Firebird: The Story of Roman” jõuab täna samaaegselt ingliskeelsena müügile nii Eesti Apollo kui USA suurima raamatukaupluste keti Barnes & Noble poodides, aga ka Amazoni veebipoes ja mitmel pool mujal.

“Sergey Fetisovi memuaaridel loodud film oli kaheksa aasta pikkune pingutus, et jagada Fetisovi elulugu ning kanda edasi ühiskonnas olulist sõnumit. Filmi rahvusvaheline edu täitis aga vaid pool Fetisovile antud lubadusest teha tema lugu kuuldavaks. Kui Fetisov 2017. aastal meie hulgast lahkus, võtsime missiooniks täita ka teise poole talle lubatust ning tuua tema lugu inimesteni üle maailma ka filmi aluseks olnud raamatu näol,” kommenteerib filmi “Tulilind” režissöör Peeter Rebane raamatu valmimise tagamaid ja on õnnelik, et sellega on ka auvõlg loo autori ees lõplikult tasutud.

“Äsja näidati “Tulilindu” Brasiilia 13 suuremas linnas ning ees ootab veel ka Jaapan, kus see peaks jõudma ligikaudu 50 kinno,” kirjeldab Peeter Rebane filmi viimase aja käekäiku. Tõsielusündmustel põhinev romantiline põnevusfilm on tänaseks jõudnud enam kui 20 riigi kinolinadele, linastunud enam kui 500 kinos ja leidnud koha mitmete voogedastusplatvormide filmivalikus, mille hulka kuuluvad ka Amazon Prime, Apple TV ja iTunes.

“Tulilind” on osalenud 69 filmifestivalil üle maailma, kus võitnud mitmeid auhindu. Moskva filmifestivalil tekitas tõsielusündmustel põhinev film jõulise vastureaktsiooni nii Venemaa kirikutegelaste kui võimupartei poliitikute seas. Käesoleval aastal oli “Tulilind” nimetatud ka ligikaudu 300 filmi hulgas, mis kuulusid Oscarile kandideerivate filmide eelvalikusse.

“On selge, et täna müüki tulnud raamat on Venemaal praeguse režiimi ja kehtivate seaduste silmis keelatud,” nendib Peeter Rebane siira kahetsusega ning lisab, et algselt ilmus raamat 1990. aastate alguses just Venemaal, vene keeles ja tagasihoidlikus tiraažis. “Nüüd saame austada Fetisovi pärandit tema memuaaridele uue vormi andmisega ja tuua lugejateni sellest vapustavast loost veel palju seikasid, mis filmi üldse ei jõudnud,” selgitab Rebane.

“Tulilind” on Eesti režissööri Peeter Rebase poolt loodud tõsielusündmustel põhinev film, mille tegevus leiab aset Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis 1970. aastatel. Reamees Sergei loeb kannatamatult demobilisatsioonini jäänud päevi, kui ta elu pöörab pahupidi lennuväkke saabunud kartmatu hävituslendur Roman. Uudishimust ajendatult kompavad Sergei ja Roman omavahelise sõpruse piire kui nende ja baasiülema sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei on sunnitud silmitsi seisma oma minevikuga, Romani karjäär satub ohtu ning Luisa püüab kõige kiuste oma perekonda koos hoida. KGB uurimise alla sattudes riskivad nad oma elude ja vabadusega.

  • Raamat on tänasest müügil Apollo raamatupoodides üle Eesti. Filmi saab vaadata Telia, Elisa, iTunes’i ja Amazoni platvormidel.
Head Uudised GoodNews