1. Avaleht
  2. Kunst
  3. Arhitektuur
  4. Täna tutvustatakse Tartus südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse tingimusi
Täna tutvustatakse Tartus südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse tingimusi

Täna tutvustatakse Tartus südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistluse tingimusi

Täna kell 13 toimub Tartus Lydia hotelli sündmuskeskuses (Ülikooli 14) südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse avaseminar, kus tutvustatakse arhitektuurivõistlusest osa võtta soovivatele arhitektidele ja teistele huvilistele võistlustingimusi.

Seminarile eelnevad kell 12 ekskursioonid võistlusalal, mida juhib Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus koos oma meeskonnaga. Nii seminaril kui ekskursioonil osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida: SIIT!

Seminar on eesti keeles ingliskeelse sünkroontõlkega ja seda saab vaadata ka otseülekande vahendusel.

  • Eestikeelne otseülekanne: SIIT!
  • Ingliskeelse tõlkega otseülekanne: SIIT!

2.jaanuaril 2023 kuulutasid Tartu Linnavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit välja Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse. Avaliku üheetapilise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida Tartu südalinna kultuurikeskuse hoone ja väliruumi rajamiseks parim arhitektuurilahendus.

Osalejate ülesanne on projekteerida hoone Tartu linnaraamatukogu, Tartu kunstimuuseumi, sündmuskeskuse ja teiste kultuurikeskust toetavate ruumide jaoks koos elurikka ja mitmekesise pargimaastiku ning inimmõõtmelise avaliku ruumiga. Hoone peab sobituma etteantud asukohta ja miljöösse ning looma terviku Emajõe-äärse linnaruumiga.

  • Tööde esitamise tähtaeg on 5. mai 2023. Võistlustingimused ja muud materjalid leiab võistluse kodulehelt SIIT! Tööd esitatakse riigihangete registri kaudu.
  • Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta (eesti keeles): SIIT!

Head Uudised GoodNews