Avaleht Eesti elu Tartu abiellujate võimalused avarduvad
Tartu abiellujate võimalused avarduvad

Tartu abiellujate võimalused avarduvad

Uuest aastast saavad Tartu abiellujad piduliku tseremoonia korraldada ka väljapool traditsioonilist abielude sõlmimise ruumi Tiigi 12 majas. 1. jaanuarist kehtestatakse pidulikule abielutseremooniale ka teenustasud.

“Soovime oma teenust muuta paindlikumaks ja rohkem arvestada abiellujate soovidega. Senine 30-minutiline tseremooniaks ette nähtud aeg jäi osadele lühikeseks, nüüd pakume välja ka tunnise aja,” rääkis rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams. “Lisaks on Tartus ka muid kauneid saale, mida pruutpaaridele välja pakume. Samuti on neil võimalus abielu sõlmida enda valitud kohas.”

Piduliku abielutseremoonia eest kehtestatakse ka Tartus uuest aastast teenustasud nagu need on kõigis teistes perekonnaseisuasutustes.

Teenustasuta saab abielu registreerida tööpäeviti Tiigi 12 ametiruumis ilma tseremoonia ja külalisteta.

Pidulikud abielutseremooniad toimuvad Tiigi 12 saalis reedeti ja laupäeviti. 1. jaanuarist 2021 hakkavad kehtima järgmised teenustasud:

Tiigi tn 12 saalis reedel-laupäeval 30 min – 50 eurot;

Tiigi tn 12 saalis reedel-laupäeval 60 min -100 eurot;

kokkuleppel Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) või Tartu Laulupeomuuseumis (Jaama tn 14) – 150 eurot;

kokkuleppel mujal Tartu linnas – 200 eurot;

kokkuleppel Tartu maakonnas – 400 eurot;

kokkuleppel väljaspool Tartu maakonda – 600 eurot.

Teenustasu hõlmab Tiigi tänava saalis piduliku tseremoonia läbiviimist, saali kasutust, külaliste vastuvõtmist ja saali korrastamist.

Tartu Linnavalitsuses sõlmiti eelmisel aastal 577 abielu, 2020. a üheksa kuuga on sõlmitud 442 abielu, neist valdav enamus reedel-laupäeval Tiigi 12 saalis ja umbes 50 abielu tööpäevadel kabinetis. Vaimulikud sõlmisid abielusid vastavalt 2019. a – 202 ja 2020. a üheksa kuuga – 159.

Rohkem infot teenustasude kohta leiab siit.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga