Avaleht Haridus Tartu Kutsehariduskeskus avab uksed 4. ja 5. märtsil
Tartu Kutsehariduskeskus avab uksed 4. ja 5. märtsil

Tartu Kutsehariduskeskus avab uksed 4. ja 5. märtsil

Tartu Kutsehariduskeskuse avatud uste päevad pakuvad infot, uusi oskusi ja põnevaid tegevusi.

4. märtsil on avatud uste päev Põllu 11 majas, kus saab lähemalt tuttavaks autoremondi, tehnika, metallitöö, laonduse ja kaubanduse erialadega. Päeva avab robotite lahingu demonstratsioon, millele järgnevad erialade infotunnid, melu meistrite tänavatel, osaleda saab seminaridel ja ringkäikudel. Eelregistreerunud saavad külastada ka avatud tunde.

5. märtsil avatakse uksed Kopli 1 majas, kus päeva jooksul saab näha-kuulda kõike, mis seotud ilu ja tekstiili, toidu ja toitlustuse, turismi, ehituse ja puidu, IT ja bürootöö erialadega. Peakülaliseks on “Eesti laulu” finalist Inger. Peale seda saab kuulata erialade infot, tegutseda meistrite tänavatel, osaleda seminaridel, sporditreeningutel ja ringkäikudel kohtadesse, kuhu muidu sisse ei saa. Ka Kopli tänaval on etteregistreerinutel võimalik avatud tunde külastada.

„Ootame avatud uste päevadele osalema kokku umbes poolt tuhandet noort nii Tartust kui ka kaugematest kantidest,“ sõnas turundusjuht Kaire Mets. „Eriti soovitan tulla neil põhikooli noortel, kes alles otsivad oma võimalusi, sest just avatud ustel saab näha, kuulda ja katsuda rohkem kui kooli kodulehel surfates. Kohapeal saab põletavatele küsimustele vastuseid ja vajadusel ka individuaalset nõustamist.“

Kõige rohkem muudatusi on sel aastal IT-erialade valikus. Nii on põhihariduse baasil õppijatele avatud kaks IT-akadeemia raames loodud õppekava, mille raames saab õppida tarkvaraarendust või IT-süsteemide spetsialisti eriala. IT-akadeemia nelja-aastane õppekava on senisest mahukam nii erialaainete kui ka üldainete osas, sest eesmärgiks on ette valmistada tulevasi IT-spetsialiste, kes oleksid valmis lõpetamise järel astuma kõrgkooli või kiirelt kasvavas IT-sektoris tööle asuma.

Kutsehariduskeskuse kevad-suvine vastuvõtt on samuti avatud ning kel valik mõttes juba tehtud on, saab kohapeal sisse astuda. „Avalduse esitamiseks palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi ja lõputunnistuse või selle puudumisel jooksva õppeaasta hinnetelehe. Nõutud on ka motivatsioonikirja esitamine,“ selgitas karjäärinõustaja Roveena Kapp. Muul ajal on sisseastumisavaldust võimalik esitada kooli e-vastuvõtu keskkonnas.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga