1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Tartu kutsub taas haridushuvilisi talvisel koolivaheajal hariduslaadale
Tartu kutsub taas haridushuvilisi talvisel koolivaheajal hariduslaadale

Tartu kutsub taas haridushuvilisi talvisel koolivaheajal hariduslaadale

Täna algab registreerumine veebruari lõpul toimuvale Tartu hariduslaadale, mis toob ülikoolilinna taas kokku haridushuvilised üle Eesti.

28. veebruaril toimuv haridussündmus pakub võimalust osaleda erinevates õpitubades, arutada ühiselt tekkinud mõtete üle ning loomulikult on laadale kohaselt päeva ilmestamas ka kultuuriline elamus.

Hariduslaat toimub sel aastal juba kuuendat korda ning palju häid ideid ja mõtteid on nende aastate jooksul leidnud tee laada õpitubadest erinevatesse haridusasutustesse üle Eesti. “Osalejad on oma tagasisides jaganud rõõmu ja tänu selle eest, et laadal kogetu on aidanud neil lahendada nii mõnegi mureküsimuse, õpetanud kasutama uut meetodit või andnud värskendavat hoogu põnevate teemade avastamisel.

Seda kõike tänu sellele, et meie koolid ja lasteaiad on olnud valmis jagama osakesi oma teadmiste-kogemuste varalaekast. Tähistamaks seda kuueaastast ühist teekonda on selle aasta hariduslaada teemaks „Koos liigume kaugemale“,” rääkis üks ürituse korraldajaid Tartu Kivilinna Kooli direktor Karin Lukk.

Hariduslaada avab Tartu linnapea Urmas Klaas, kes on toonud välja, et just avatus ja koos tegutsemine on need olulised väärtused, mis kannavad Tartu haridust nii hoogsalt edasi. Päeva fookusesinejateks on Kai Koort ja Eva Toome Education Estonia meeskonnast. Education Estonia on haridus- ja teadusministeeriumi algatus Eesti hariduse lahenduste ja kogemuse tutvustamiseks maailmas. H

ariduslaadal räägib Education Estonia meeskond sellest, kuidas Eesti häid tegemisi ka laiemalt tutvustada ning arutletakse koos selle üle, mis teeb Eesti hariduse just nii heaks nagu see täna on ehk mis on Eesti kooli ja lasteaia edumudel. Lisaks tutvustavad nad ka EdTech Estonia haridustehnoloogia ettevõtteid ja koostöövõimalusi nendega.

Hariduslaat on oma vormilt laadale sarnane. Et kõik huvilised saaksid päeva jooksul võimalikult paljust osa, on laadal toimuvad õpitoad 30-minutilised. Kokku toimub 31 erinevat õpituba, mille teemade hulgast leiab nii õuesõppimist, kunsti tegemist, aga ka loovuse arendamist ja meetodeid mitmekultuurilises klassiruumis toimetamiseks. Lisaks tutvustatakse tunnivaatluse metoodikat, räägitakse hoolivast koolist ja saab rohkem teada rühmahindamisest matemaatikas. Õpetajatega koos õpivad ka juhid ja nii on laadal võimalik täiendada oma teadmisi erinevatest vestlustest juhi töös või tutvuda õpetajat toetava juhtimise mudeliga.

„Haridusinimesed on ilmselt kõik kogenud ühise tegutsemise väge. Tänapäeva elutempo sunnib meid sageli liigselt kiirustama, mis aga ei pruugi alati edu tuua. Seepärast ongi kasulikum kohe alguses otsustada minna edasi meeskonnana, mille liikmed vajadusel kas pidurdavad tormakust või annavad õigel hetkel hoogu juurde. Selline edasiminek kannab kaugele,“ avab Karin Lukk tänavuse hariduslaada juhtmõtet.

Hariduslaada õppimispäeva lõpetab kultuuriline pool, kus osalejad saavad valida muusikalise ja sõnalise kava vahel: muusikalist elamust loob Mari Kalkun ning sõnalist seiklust muinasjuttudes koos muusikalise uitamisega pakuvad Piret Päär ja Kulno Malva.

Hariduslaat toimub 28. veebruaril 2024 Tartu Variku Koolis (Piima 1). Osalemine on kõigile tasuta. Registreeruda saab 12.02-21.02 (või kuni kohti jätkub) SIIN.

Üritust korraldavad LP-võrgustiku ja õpikogukondade koolid ning lasteaiad koostöös Tartu Linnavalitsuse haridusosakonnaga.

Head Uudised GoodNews