1. Avaleht
  2. Haridus
  3. TARTU UUDISED I Uuel aastal jätkuvad koolides esmaabikoolitused
TARTU UUDISED I Uuel aastal jätkuvad koolides esmaabikoolitused

TARTU UUDISED I Uuel aastal jätkuvad koolides esmaabikoolitused

Linnavalitsus sõlmis lepingu Tartu Kiirabiga põhikooli õpilastele esmaabikoolituste korraldamiseks 2024. aastal.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on linn noorte tartlaste elupäästevõimekuse suurendamisse juba aastaid panustanud. “Tartu põhikoolilõpetajad on omandanud esmaabikoolitusi läbides eluks vajalikke teadmisi ja oskusi. Mõni õpilane on neid juba ka reaalselt kasutanud andes abivajajatele tänaval esmaabi kuni kiirabi saabumiseni.” Abilinnapea lisas, et tagasiside koolidelt olnud väga hea. “Kiidetakse koolitajate põhjalikke teadmisi ja praktilist lähenemist.”

“Tartu põhikoolilõpetajad on omandanud esmaabikoolitusi läbides eluks vajalikke teadmisi ja oskusi. Mõni õpilane on neid juba ka reaalselt kasutanud andes abivajajatele tänaval esmaabi kuni kiirabi saabumiseni.”

Koolitused viiakse läbi kõigis Tartu linna koolides (riigi- ja erakoolides) ja olenevalt klassi eripärast kohandatakse õpe ka hariduslike erivajadustega õpilastele. Elupäästva esmaabi ja elustamise koolitused on suunatud 8.-9. klassidele. Vastavalt kooli soovile viiakse õpe läbi 8. klassi lõpus või 9. klassi alguses nii, et põhikooli lõpetamise hetkeks on iga Tartu linnas koolis käiv õpilane koolituse läbinud.

Hankelepingu raames soovib linn järgmisel aastal koolitada kokku üle 1400 õpilase. Koolitusteks kulub ligi 62 000 eurot, mille tasub linn.

2023. aastal läbis elupäästva esmaabi ja elustamise koolituse ligi 1200 Tartu õpilast.

Head Uudised GoodNews