1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Tasuta helkurid ootavad kesklinna eri paigus omanikku
Tasuta helkurid ootavad kesklinna eri paigus omanikku

Tasuta helkurid ootavad kesklinna eri paigus omanikku

Kesklinna valitsuse eestvedamisel on linnaosa haljasaladel ja mänguväljakutel reede, 3. novembri hommikust noppimiseks ja üleriiete külge riputamiseks väljas 1000 helkurit, millega end pimedal ajal liikluses nähtavaks teha.

„Valget aega jääb üha vähemaks ning kasvõi üks väike helkur on neil hämaratel hommikutel ja õhtutel parim abimees enese nähtavaks tegemisel,” sõnas kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Helkuri tähtsust ilmestab see, et kui helkurita jalakäijat näeb autojuht 30 meetri kauguselt, siis helkuriga juba 130 meetri kauguselt,” lisas linnaosa vanem.

Helkuri saab haarata kaheksast kesklinna paigast: Lembitu pargist, Falgi pargist, Tornide väljaku mänguväljakult, Püssirohu tänava mänguväljakult (Püssirohu 10 kõrvalt), Vilmsi tänav 52c juurest, Kadrioru pargi mänguväljakult ja Reidi tee alguses asuvalt mänguväljakult.

Helkuriabi punktidesse võivad linlased koju seisma jäänud helkureid ka juurde tuua ja neid teistele võtmiseks jätta. „Kampaaniaga rõhutame taas helkuri vajadust ning katsume selle helkiva elupäästja hankimise elanike jaoks võimalikult lihtsaks ja mugavaks teha,” lausus Haukanõmm.

Jalakäijal on soovitav helkurit kanda sõiduki tuledega samal kõrgusel ehk 50–80 cm kõrgusel maapinnast. Kui kantakse ainult ühte helkurit, tuleb see kinnitada keha sõidutee poolsele küljele. Tähtis on, et rippuv helkur jope või mantli serva alt välja ulatuks ja oleks nähtav võimalikult mitmest küljest.

Helkur on vajalik ka linnatänaval, kus tänavavalgustus ei ole alati piisav või lausa puudub. Jalgrattal on kohustuslik ees valge ja taga punane helkur ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur. Pimedal ajal liikudes peab jalgrattal põlema ees valge ja taga punane tuli.

  • Kanna helkurit ja ole nähtav!
Head Uudised GoodNews