Avaleht Haridus TEADMISED PROOVILE I TTÜ kutsub maateaduseolümpiaadile
TEADMISED PROOVILE I TTÜ kutsub maateaduseolümpiaadile

TEADMISED PROOVILE I TTÜ kutsub maateaduseolümpiaadile

Tänasest saavad kõik loodusteadustest huvitatud 10.-12. klasside õpilased registreeruda 13. märtsil toimuvale maateaduste olümpiaadile.

Tallinna Tehnikaülikooli korraldatud maateaduste mõõduvõtt toimub kolmandat korda. Olümpiaadi žürii esimees ja TTÜ geoloogiainstituudi professor Alvar Soesoo julgustab noori oma teadmisi proovile panema. “Oleme kahel varasemal aastal saatnud Eestit esindama väga tugevad meeskonnad. Meie õpilased on rahvusvahelistel olümpiaadidel pälvinud mitmeid medaleid, ehkki kuldmedal on veel puudu. Võime julgelt öelda, et meie noored on maailmatasemel,” kinnitas Soesoo. “Hea meel on näha, et meil on peale kasvamas teadushuvilisi inimesi, kes hakkavad otsima lahendusi mitmetele kaasaja kriitiliste probleemidele, nagu kliimamuutused ja nutikas maapõue ressursikasutus.”

Instituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul pakub loodusteaduslik võistlus lahendamiseks rakenduslikke ja loomingulisi ülesandeid, mille abil mõista Maad ühe tervikliku süsteemina. “Olümpiaad koondab geoloogia, okeanograafia, meteoroloogia ja keskkonnateaduse. Teooria poole pealt tuleb võistlejatel leida vastuseid küsimustele Maa ehitusest kliimamuutusteni, praktilises osas aga tuleb olla valmis kivimite, fossiilide ja mineraalide määramiseks ning lahendama loodusteaduslikke arvutusülesandeid,” tutvustas Hints.

Parimatel avaneb võimalus osaleda rahvusvahelisel olümpiaadil, mida korraldab Venemaa. Ühtlasi saavad olümpiaadi võitjad osaleda koos TTÜ tudengite ja õppejõududega geoloogilisel ekspeditsioonil Kesk-Euroopasse. Lisaks rahvusvaheliste kogemuste võimalusele saavad parimad olümpiaadil osalenud õpilased konkursiväliselt õppekoha TTÜ-s, sealhulgas geoloogiainstituudis.

Võistlusele eelneb 19. veebruaril õppepäev, kus noored saavad ettevalmistuse olümpiaadiks ning mitmeid põnevaid teadmisi, nagu näiteks millised protsessid toimuvad praegu ning toimusid minevikus Maal.