Home Eesti elu Tiit Terik osaleb Euroopa Liidu kultuuri- ja audiovisuaal- ning spordiministrite kohtumisel
Tiit Terik osaleb Euroopa Liidu kultuuri- ja audiovisuaal- ning spordiministrite kohtumisel

Tiit Terik osaleb Euroopa Liidu kultuuri- ja audiovisuaal- ning spordiministrite kohtumisel

Kultuuriminister Tiit Terik on täna visiidil Brüsselis, kus osaleb Euroopa Liidu kultuuri- ja audiovisuaalministrite ning spordiministrite nõukogul.

„Ootan huviga eesseisvat arutelu kultuuripärandi ja pärandiõiguse teemal. Pean oluliseks, et kultuur ja kultuuripärand oleks võimalikult laialt kättesaadav nii füüsiliselt kui ka digitaalselt. Lisaks arutame spordiministritega sportlaste topeltkarjääri teemal, Eestis toetame sportlasteed lõpetavate sangarite ümberõpet õppestipendiumite kaudu. Viimastel aastatel on lisandunud karjäärinõustamine ja koolitused ka juba sportlastee alguses olevatele noortele. Selle teema puhul on oluline spordiorganisatsioonide kaasamine ja regulaarne panus,“ ütles kultuuriminister Tiit Terik.

Euroopa Liidu kultuuri- audiovisuaalvaldkonna poliitiline mõttevahetus keskendub Euroopa kultuuripärandile ja sellega seotud õigustele seoses kestliku arenguga Euroopa tuleviku kontekstis. Kultuurivaldkonnas võetakse vastu nõukogu järeldused, milles käsitletakse kultuuri, kvaliteetset arhitektuuri ja hoonestatud keskkonda kui algatuse „Uus Euroopa Bauhaus“ põhielemente.

Spordiministrite avaliku debati aruteluteemaks on sportlaste topeltkarjäär. Lisaks võetakse vastu nõukogu resolutsioon Euroopa spordimudeli põhijoonte kohta ning nõukogu järeldused elukestva kehalise aktiivsuse kohta.