Avaleht Eesti elu TÜ toob Tallinna rahvusvaheliselt tuntud informatsiooniteadlased
TÜ toob Tallinna rahvusvaheliselt tuntud informatsiooniteadlased

TÜ toob Tallinna rahvusvaheliselt tuntud informatsiooniteadlased

Foto: Matti Paglant
Foto: Matti Paglant

14.-18. aprillil toimub Tallinnas rahvusvaheline IEEE Euroopa informatsiooniteooria kool, kus kohtuvad enam kui 50 üliõpilast, noorteadlast Eestist ja välismaalt. Üritusel jagavad teadmisi ja kogemusi rahvusvaheliselt tuntud valdkonna juhtivad teadlased.

Informatsiooniteooria uurib andmete usaldusväärset edastust ning salvestust. Tartu ülikooli teoreetilise informaatika dotsendi Vitaly Skacheki sõnul on suurte andmemahtude kiire edastus tänapäeval võimalik just tänu informatsiooniteoorias viimase 50 aasta jooksul toimunud progressile.

IEEE informatsiooniteooria koolis kohtuvad valdkonna tulevased ja tänased eksperdid üliõpilastest juhtivate teadlasteni, et luua väärtuslikke ametialaseid tutvusi, vahetada kontakte ning uurimiskogemusi. „Koolis osalemine annab väärt kogemuse. Mitmed üliõpilased esitlevad tuntud teadlastele oma uurimistöid, saades juhtivatelt teadlastelt ka otse
tagasiside küsida,“ sõnas Skachek.

Valdkonna juhtivteadlased Carnegie Melloni ülikoolist, Aalto ülikoolist, Syracuse ülikoolist, Bostoni ülikoolist ja mujalt annavad koolis mitmeid loenguid. Üritusel osaleb ka Müncheni tehnikaülikooli sidetehnika instituudi juhataja, varasem IEEE Information Theory Society president professor Gerhard Kramer, kes on ka korralduskomitee nõustaja.

Skachek peab rahvusvahelise informatsiooniteooria kooli korraldamist Eestis oluliseks nii riigile, ülikoolile kui ka osalejatele. „Tallinnas toimuvale informatsiooniteooria kooli tulevad kokku inimesed üle Euroopa, mis annab meile võimaluse tutvustada Eestit. Vähemtähtis ei ole ka see, et ürituse korraldamine suurendab meie mainet ja tuntust informatsiooniteooriaga seotud teadusringkondades.“

Rohkem infot leiab IEEE kodulehelt.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga