1. Avaleht
  2. Haridus
  3. TUNNEN.TEAN.OSKAN! Elektrilevi koolitas lapsi elektriga ümber käima
TUNNEN.TEAN.OSKAN! Elektrilevi koolitas lapsi elektriga ümber käima

TUNNEN.TEAN.OSKAN! Elektrilevi koolitas lapsi elektriga ümber käima

ElekterElektrilevi töötajad õpetasid mais ja juunis elektriohutuskampaania raames kokku 2923-le erinevas vanuses lapsele üle Eesti elektriohte ja nendega toimetulemist.

„Nähtamatust ja kaugena tunduvast ohust lastele rääkimine on enda suur proovilepanek,“ tunnustas Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere kolleege. „Samas juhtub ikka ja jälle õnnetusi, mille järel võib kurvalt tõdeda, et lapsed kaotavad mänguhoos või igavusest elementaarse ohutaju ning seetõttu on vabatahtlike elektriohutuskoolitajate tööpõld veel lai.“

Mere paneb lastevanematele südamele, et kuna kõige rohkem elektriõnnetusi juhtub just suvel, on praegu lapsevanematel õige aeg lastega elektrivõrguga seotud ohtudest rääkida. Koos lastega tuleks üle vaadata kõik koduümbruse alajaamad, elektriliinid ja -kilbid. Nõuandeid lastele elektriohtudest rääkimiseks leiab Elektrilevi veebilehelt.

Koostöös päästeametiga koolitasid Elektrilevi töötajad 2310 kuuendate klasside last. Lisaks õpetati maikuus Kinos Artis toimunud elektriohutushommikutel elektriga ümber käimist ligi 613-le eelkooliealisele lapsele. Sügisel jätkab Elektrilevi meeskond teavitustööd ligi 350 Võrumaa 6-7-aastase lapse koolitamise projekti „Tunnen.Tean.Oskan.“ raames.

Head Uudised GoodNews