Avaleht Eesti elu TUNNUSTUS I Tallinn pälvis Reidi tee arenduse eest tunnustuse Kinnisvarategu 2019
TUNNUSTUS I Tallinn pälvis Reidi tee arenduse eest tunnustuse Kinnisvarategu 2019

TUNNUSTUS I Tallinn pälvis Reidi tee arenduse eest tunnustuse Kinnisvarategu 2019

Eesti Kinnisvarafirmade Liit (EKFL) valis konkursi Kinnisvarategu 2019 laureaadiks Tallinna linna, Reidi tee arendusega.

„Žürii tõstis nominentide hulgast esile Reidi tee arenduse ennekõike seetõttu, et tegemist ei ole ainult liiklusprojektiga, vaid et juurde on loodud uut linnaruumi ja linn avatud rohkem merele. Muuhulgas jõudis Reidi tee abil ka Kadriorg mereni, sest promenaadiosa on suuresti Kadrioru park. Sadamasse suunduva kolme tänava – Lootsi, Uus-Sadama ja Petrooleumi tänavate ning Reidi tee avaliku ruumiga ristumiskohtadesse on kujundatud väljakud, kust avaneb vaade sadamale ja merele, mis varem olid linnarahvale suletud“, sõnas Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevjuht Tõnis Rüütel.

Reidi tee põhisõnumiks on toetav funktsioon kinnisvaraarendusse Pirita, Merivälja, Viimsi asumite ja kesklinna vahel liiklusvoogu seni takistanud pudelikaela läbimine märgatavalt kiiremini, lisas Rüütel.

Rüütel juhib tähelepanu, et liiklust parandab ka esmakordselt Eestis rakendatud intelligentne transpordisüsteem, Omnia tarkvara. Kasutatakse adaptiivset foorjuhtimist, mida pole varem Eestis rakendatud ning sõidukite ja jalakäijate tuvastamist videoanduritega. Lisaks on kasutusele võetud muutuvteabega liiklusmärgid, millega teavitatakse liiklejaid teeoludest, ummikutest, teeilmajaam; linnaruumi videosalvestussüsteemid (ristmikukaamerad, politseikaamerad) ja jalgratturite loendussüsteemid.

„Meil on suur au ja rõõm võtta vastu Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tunnustus,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Reidi teest on tõepoolest kujunenud üks linlaste lemmikkohti ning oleme saanud palju positiivset tagasisidet nii merele avatud linnaruumi kui ka sujuvalt kulgeva liikluse kohta. Märkimist väärib veel, et Reidi tee kontseptsioon sobib igati rohelise arengusuunaga, mille Tallinn on järgnevateks aastateks valinud.“

Aasta kinnisvarategu valitakse kord aastas ja võitja kuulutatakse välja järgneval aastal EKFL-i konverentsil „Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?“. Lisaks tunnustuskirjale saab laureaat ka skulptuuri „Mees oma unistuste aknal“. Kinnisvarategu žüriisse kuuluvad 8 Eesti mainekat kinnisvara asjatundjat.

Varasemad konkursi Aasta kinnisvarategu laureaadid:

2011 – Citycon, Kristiine Keskuse ost

2012 – Tallinna Linnaplaneerimisamet, Tallinna uus ehitusmäärus

2013 – Eften Capital AS

2014 – Technopolis Ülemiste AS

2015 – Ülemiste Center OÜ

2016 – Olympic Entertainment Group AS

2017 – Baltic Horizon Fund

2018 – Kinnisvara24 portaali loomine

Eesti Kinnisvarafirmade Liit on loodud 1994.aastal ja ühendab kinnisvara vahenduse, arenduse, halduse ja konsultatsioonidega tegelevaid äriühinguid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga