Avaleht Eesti elu Türi lillelaadal selguvad parimad noortalunikud
Türi lillelaadal selguvad parimad noortalunikud

Türi lillelaadal selguvad parimad noortalunikud

17. mail avab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus Türi lillelaada pealaval kompleksvõistluse „Noortalunik 2019“.

Noortalunike kompleksvõistlusel osalemine eeldab teadmisi, kiirust ja oskusi kümnel võistlusalal: või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, tõstukiga ladustamine, saeketi vahetus, kärjeraami valmistamine ja kultivaatori pii vahetamine.

„Töötamine põllumajanduses on mitmekülgsete võimalustega ja väga huvitav. Üha suurema tähelepanu all on põllumajandus- ja toidutootmise kestlikkus, mille tagamisel on noortel võtmeroll. Nad toovad sektorisse uut mõtlemist, värsket energiat ja nutikaid lahendusi. Põllumajanduskoja hinnangul on noortalunike kutsevõistlus heaks võimaluseks tutvustada valdkonna erialasid ja meelitada noori põllumajandusse. Võistlusel osalevad õpilased, üliõpilased ja noortalunikud saavad näidata kutseoskusi, mis on vajalikud edukaks tegutsemiseks põllumajandussektoris,“ selgitas Sõrmus.

„Noortalunike kutsevõistlus toimub juba 19. korda. Võistlejaid on sellel aastal 25. Lisaks noortaluniku tiitlile antakse välja parima noorperenaise tiitel ja tunnustakse kõige nooremat osavõtjat,“ ütles võistluse peakorraldaja, Järvamaa kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Aive Kupp.