1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Ukraina õpilased tutvuvad töövarjupäeval Eesti töökultuuriga
Ukraina õpilased tutvuvad töövarjupäeval Eesti töökultuuriga

Ukraina õpilased tutvuvad töövarjupäeval Eesti töökultuuriga

16. novembril toimub taas üle-eestiline töövarjupäev, millest võtab igal aastal osa tuhandeid kooliõpilasi ja sama palju ettevõtteid. Sel aastal osalevad töövarjupäeval ka Tallinna Vabaduse Koolis õppivad Ukraina koolinoored.

Foto: Freepik

Rohkem kui kakskümmend viis aastat tagasi alguse saanud üle-eestiline töövarjupäev toimub õpilasfirmade esindusorganisatsiooni Junior Achievement Eesti eestvedamisel. Töövarjupäeva eesmärk on anda 7.-12. klassi õpilastele võimalus tutvuda erinevate ametitega ja saada kindlust tulevase eriala valikul.

„Kokku osaleb tänavusel töövarjupäeval lisaks kohalikele kooliõpilastele ka üle saja Ukraina kooliõpilase, kellele soovime Unicefi toel tutvustada siinseid õppe- ja töövõimalusi ning arendada tööturul hakkama saamiseks vajalikke oskusi,“ ütles Loor, kelle sõnul saab töövarjutatavana end üles anda veel selle nädala lõpuni Junior Achievement Eesti Töövarju lehel.     

Kokku osaleb tänavusel töövarjupäeval lisaks kohalikele kooliõpilastele ka üle saja Ukraina kooliõpilase, kellele soovime Unicefi toel tutvustada siinseid õppe- ja töövõimalusi ning arendada tööturul hakkama saamiseks vajalikke oskusi.

Avalikkusele rohkem tuntud inimesi saavad õpilased varjutada JA Alumni vilistlaste poolt ellu kutsutud „Töövarjupäeva Krooni“ programmis. Teiste seas saab tänavu varjutada dirigenti ja heliloojat Valter Soosalu, eurolaulikut Alika Milovat, majandusteadlast Kristjan Liivamägi, LHV Grupi juhti Madis Toomsalu, kliimaministrit Kristen Michalit, haridus- ja teadusministrit Kristina Kallast ja siseministrit Lauri Läänemetsa.

„Töövarjupäev on juba väga hästi sisse töötatud formaat ning julgustame kooliõpilasi ka ise ettevõtetega ühendust võtma. Üldjuhul ollakse valmis uudishimulikele noortele oma tööd tutvustama ja mine tea, ehk poetab julge pealehakkamine ukse tööturule,“ julgustas Loor.

  • Töövarjupäeva traditsioonile pani alguse JA Eesti 1998. aasta kevadel, kui klassitäis Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilasi varjutas ühe päeva jooksul erinevaid riigitöötajaid.
Head Uudised GoodNews