1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil võisteldakse neljas keeles
Üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil võisteldakse neljas keeles

Üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil võisteldakse neljas keeles

matemaatikaolümpiaad7. veebruaril toimub Kuristiku gümnaasiumis üleriigilise matemaatikaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor, kus on taas võistlemas ka Schwerini koolide 12. klasside õpilased.

2014. aasta detsembris võõrustas Schwerin (Saksamaa) tallinlasi ning on nüüd,  5.–8. veebruaril, sõpruslinnas vastuvisiidil.

Schwerini delegatsiooni juhib linnavolikogu esimees Stephan Nolte. Nelja päeva jooksul kohtutakse Tallinna Linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti, linnasekretäri Toomas Sepa ning haridusameti esindajatega. Osaletakse Tallinna Linnavolikogu istungil, tutvutakse Tallinna hariduseluga ning külastatakse Tallinna Reaalkooli, Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi.

Seekordne olümpiaad on eriline veel seetõttu, et esmakordselt on ülesanded ette valmistatud neljas keeles – lisaks eesti, vene ja saksa keelele ka inglise keeles. Ingliskeelseid ülesandeid lahendavad Tallinna Euroopa Kooli õppurid, kes osalevad Eesti olümpiaadidel esimest korda.

Piirkonnavoorus osaleb 250 Tallinna koolide 7.–12. klasside õpilast, kes pääsesid edasi ülelinnalises koolivoorus võistelnud 1500 õppuri hulgast.

 

 

Head Uudised GoodNews