1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Koolinoored võtsid mõõtu esseekirjutamises Keenia-reisi nimel
Koolinoored võtsid mõõtu esseekirjutamises Keenia-reisi nimel

Koolinoored võtsid mõõtu esseekirjutamises Keenia-reisi nimel

Keenia neiuJaanuari lõpuni oli koolinoortel võimalik esitada oma töid MTÜ Mondo korraldatavale maailmahariduslikule esseekonkursile, mille peaauhinnaks on õppereis Keeniasse. Konkursile laekus üle 20 töö, milles gümnaasiuminoored arutlevad maakera tuleviku ning globaalse õigluse üle.

Konkurss toimub juba teist korda, eelmisel korral peaauhinna pälvinud Tallinna Inglise Kolledži õpilane Karl Patrick Norberg kirjutas oma võiduessees arengukoostöö viljakusest ning tulevikust. Karl Patricku essee paistis silma hea aruteluoskuse ning läbimõeldud sõnumi poolest – omadused, mida žüriiliikme Johanna Helina sõnul oodatakse ka selle aasta töödelt. “Kuigi eelmise aasta tase oli tõesti kõrge, olen veendunud, et ka selle aasta tööd ei jää mõtteteravuselt alla. Eesti koolinoored on globaalsetest teemadest väga teadlikud – vahel tekib isegi tunne, et nii mõnelgi kõrgel kohal istuval täiskasvanul oleks gümnaasiumiõpilastelt palju õppida” muigab Helin.

Konkursitöid hindavas žüriis on lisaks MTÜ Mondole esindatud ka Eesti Välisministeerium ja rahvusvahelise organisatsiooni UNESCO Eesti rahvuslik komisjon. Võitjat aitavad valida ka Tallinna reaalkooli emakeeleõpetaja Piret Järvela ning eelmise aasta võitja Karl Patrick Norberg.

Võitja kuulutatakse välja 20. veebruaril ning juba kevadisel koolivaheajal ootab teda õppereis Keeniasse, mille käigus külastatakse muuhulgas Aafrika üht suurimat slummi Kiberat ning Lääne-Keenias asuvat Shianda küla, kus õpib üle saja eestlaste toel koolis käivat noort.

Esseekonkurssi ning õppereisi toetab Eesti Välisministeerium arengukoostööks ette nähtud vahenditest.

Head Uudised GoodNews