1. Avaleht
  2. Haridus
  3. Uno Naissoo nimelise loomingukonkursi võitis Otsa kooli õpilaste kollektiiv
Uno Naissoo nimelise loomingukonkursi võitis Otsa kooli õpilaste kollektiiv

Uno Naissoo nimelise loomingukonkursi võitis Otsa kooli õpilaste kollektiiv

Uno Naissoo nimelise loomingu– ja interpretatsioonikonkursi võitis Neon Fir võistlustööga „In the Meantime“.

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilaste kollektiiv Neon Fir mängis koosseisus Eeva Trei, Miina Adermann, Kaarel Raud, Paul-Gunnar Loorand ja Harald Soosalu. Žürii hindas teise koha vääriliseks Mihkel Mäekalle võistlustöö „Café for the Moods“ ja kolmandale kohale Enola Melkova palaga „Südames“.

Žürii liige ja eelmise Naissoo konkursi võiduloo üks autoritest ja esitajatest Taavi-Hans Kõlar ütles, et žüriiliikmena hindab ta kompositsioonide juures autentsust, veenvust, sisukust, omapära ja dünaamilisust: „Kuigi tunnustust väärivaid lugusid oli rohkem kui auhindu, tõusis võidulugu teistega võrreldes esile. “In the Meantime“ oli esimesest trummibreigist alates veenev. Oli aru saada, et tegu on kokku mänginud bändiga ning laulja oli omanäoline ja veetlev.“

„Mõte, et osaleda võiksime, oli meil pikalt, kuna avalike esinemisteta on kollektiivne aur läinud kirjutamise peale. Naissoo konkurssi oleme otsakoolikatena aastaid näinud kui üht parimat väljundit näitamaks, mida teeme,“ ütles Neon Firi kitarrist Kaarel Raud.

Võidu toonud pala „In the Meantime“ kasvas Raua sõnul nagu lumepall: „Sattusime harjutamise vahel mõnda muusikalist mõtet mõlgutama ja idee osutus heaks. Suurim rõõm on selle üle, et tegemist on esimese bändi looga, kus kirjutajatena tõesti kokku sulasime ja võrdselt kandvat rolli jagasime.“

Neon Firi premeeritakse loomestipendiumiga Eesti Esitajate Liidult ja Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali stipendiumiga. „Võidusumma ajastatus on kahtlemata fantastiline, kuna tahame juba peagi avaldada oma debüütalbumit, millega on aastajagu vaeva nähtud,“ ütles Raud.

37. Uno Naissoo nimelise loomingu– ja interpretatsioonikonkursile esitati 22 võistlustööd. Nende hulgast valis žürii valis välja 11 finalisti, kes esitasid 30. mail toimunud virtuaalsel finaalkontserdil oma võistlustöid. Žüriisse kuulusid Ivo Heinloo, Priit Pajusaar, Taavi-Hans Kõlar, Marti Tärn ja Danel Pandre.

Head Uudised GoodNews