Avaleht Eesti elu ÜRO JULGEOLEKUNÕUKOGU I Rene Kokk esindab Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel
ÜRO JULGEOLEKUNÕUKOGU I Rene Kokk esindab Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel

ÜRO JULGEOLEKUNÕUKOGU I Rene Kokk esindab Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel

Täna, 24. juulil esindab keskkonnaminister Rene Kokk Eestit ÜRO Julgeolekunõukogu virtuaalsel kohtumisel kliima teemal ja kutsub riike üles tegema koostööd taastuvenergia tehnoloogiate arendamisel.

ÜRO Julgeolekunõukogu eesistuja Saksamaa eesmärk on tõstatada laiemalt kliima ja julgeoleku küsimusi ning reedese kohtumise eesmärk ongi need teemad selgemalt lauale tuua. Üritust kaaskorraldavad Eesti, Belgia, Dominikaani Vabariik, Prantsusmaa, Niger, Tuneesia, Vietnam, Saint Vincent ja Grenadiinid ning Ühendkuningriigid. Kõrgetasemelist kohtumist juhib Saksa välisminister Heiko Maas.

Rene Koka sõnul on rohelised lahendused oluline osa stabiilsest ja rahulikust julgeolekukeskkonnast, sestap tuleb kliimamuutuste leevendamiseks investeerida säästvasse tehnoloogiasse.

„Eesti liigub vesiniku ja muude taastuvenergia tehnoloogiate ning innovaatiliste lahenduste arendamise poole. Tahan kohtumisel kõiki riike üles kutsuda tegema sel alal koostööd ja jagama parimaid tavasid Eesti ja teiste rahvusvaheliste partneritega,“ ütles Kokk.
Eesti pikaajaline kliimastrateegia näeb ette heitkoguseid vähendavate uuenduslike tehnoloogiate, toodete ja teenuste arendamise edendamist. 2030. aastaks on kavas vähendada meie majanduse üldist süsinikdioksiidi intensiivsust 70%. Taastuvenergia lõpptarbimisel oleme Euroopa Liidus kuues liikmesriik ja eesmärk aastaks 2030 on jõuda 42% -ni.

Jälgi arutelu otseülekannet (algusega kell 17.00)!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga