1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Uudne haridusprogramm kutsub nägemispuudega inimesi Kumusse
Uudne haridusprogramm kutsub nägemispuudega inimesi Kumusse

Uudne haridusprogramm kutsub nägemispuudega inimesi Kumusse

6. veebruarist 26. aprillini 2013 viib Kumu hariduskeskus näitusel „Modernismiaja klassikud. Jaan Koort” läbi programmi „Käekõne”, mis sobib lisaks tavagruppidele ka nägemispuudega külastajatele. Ettetellitavas haridusprogrammis kasutatakse meetodeid, mis võimaldab osalejatel luua kujutluspilt oma meeltesse.

Äsja avanenud näituse kuraator Juta Kivimäe on valinud välja graniidist ja basaldist skulptuurid, mida on võimalik haridusprogrammis kaetud käega puudutada. „Selline tajumisviis annab läbi käe teada, kas skulptuur on sile, krobeline, sametine, külm, kare, sügavate vagudega või lainetav,” ütles programmi loonud Kumu haridustöö kuraator Jane Meresmaa-Roos. „Õpitakse tundma erinevate materjalide iseloomu ning tutvutakse skulptuuri tehnikatega.”

Jaan Koorti näitusel on lisaks portreedele eksponeeritud ka loomaskulptuure, sh lastele tuttav metskits. Programmis saab teada, millised põnevad loomad veel kunstniku ateljees elasid ning jutustatakse lugusid loomadest.

Haridusprogramm keskendub kujudele ja vormidele; võetakse ise skulptuuride asendeid, vaadatakse portreede näoilmeid, tajutakse emotsioone ning mängitakse „Kivikuju”. „Kuna nägemispuue ei võimalda asju visuaalselt tajuda, siis tunnijuhid on eelnevalt selgeks õppinud skulptuuride täpse kirjeldamise, luues lastele ettekujutuse väljavalitud teostest,” lisas Jane Meresmaa-Roos.

Lastele vanuses 5−13 aastat.

Kestus: 90 minutit

Hind tavagruppidele ühe osaleja kohta: 3 €

Registreerimine: kumu@ekm.ee

Nägemispuudega lastegruppidel palutakse ühendust võtta: jane.meresmaa@ekm.ee.

Head Uudised GoodNews