1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Uuenenud Slava Ukraini kutsub päästma Ukraina sõdurite elusid
Uuenenud Slava Ukraini kutsub päästma Ukraina sõdurite elusid

Uuenenud Slava Ukraini kutsub päästma Ukraina sõdurite elusid

MTÜ Slava Ukraini alustab uue annetuskampaaniaga “Iga veretilk loeb”, mille eesmärk on koguda vahendeid vereülekande võimekuse parandamiseks Ukraina rindeäärsetes stabiliseerimispunktides. Kampaania keskendub rindeäärsete meedikute koolitamisele, spetsiaalsete veresoojendajate ja meditsiiniliste seadmete soetamisele, mis on hädavajalikud raskelt haavatud sõdurite elude päästmiseks.

Kiire ja efektiivne vereülekanne võimalikult kiiresti pärast verekaotust on elu säästmiseks kriitilise tähtsusega. Koostöös organisatsiooniga PULSE on Slava Ukraini seadnud sihiks soetada treeningute läbiviimiseks vajalik varustada, soetada kuuele üksusele vere transportimiseks vajalikud vahendid ning varustada nende üksuste stabiliseerimispunktid kaasaegsete veresoojendajatega, mis võimaldavad vereülekannet teostada vahetult pärast haavata saamist ning sellega suurenda Ukraina sõdurite ellujäämismäära.

„Meie missioon on päästa elusid, pakkudes rindele elutähtsat meditsiinilist abi. Iga annetus, suur või väike, aitab meil tuua lootust neile, kes võitlevad Ukrainas vabaduse eest,“ ütles MTÜ Slava Ukraini tegevjuht Anu Viltrop. “Võimalikult kiire vereülekanne tõenduspõhiselt suurendab sõduri ellujäämisvõimalusi.”

Meie missioon on päästa elusid, pakkudes rindele elutähtsat meditsiinilist abi. Iga annetus, suur või väike, aitab meil tuua lootust neile, kes võitlevad Ukrainas vabaduse eest.

Ukraina organisatsiooniga PULSE on Slava Ukraini koostööd teinud ka varasemalt. Möödunud aasta maikuust detsembrini läbisid 8619 Ukraina sõdurit lahingumeditsiini koolitusi. Hinnatakse, et elupäästvad oskused säästavad kuni kümme elu – see tähendab, et ligikaudu 86 000 sõduri elu on nüüd veidi paremini hoitud. Projekti elluviimiseks kasutasime 132 030 eurot annetajate annetatud vahendeid.

Annetusi ootame kontole:

  • EE727700771007665845
  • Märksõnaga “veri”

Kogutud vahendid lähevad otseselt meditsiiniliste seadmete soetamiseks ja koolituste läbiviimiseks, et tagada rindeäärsetes punktides parim võimalik esmaabi.

Lisaks saab annetada ka helistades järgnevatel annetusnumbritel:

  • 9002406 – 10€
  • 9002407 – 25€
  • 9002408 – 50€

Annetuskampaania kohta on võimalik rohkem informatsiooni saada SIIT.

MTÜ Slava Ukraini on 2022. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on Ukraina sõjaväe ja tsiviilelanikkonna toetamine elu säästva ja päästva abiga. Eesmärkide saavutamiseks annab MTÜ Ukraina sõjaväele ja tsiviilelanikele oskusi, teadmisi ja vahendeid sõjakahjudega toimetulemiseks.

  • Uuenenud MTÜ Slava Ukraini liitus annetuse kogumise hea tavaga 2023. aasta novembris. MTÜ Slava Ukraini kodulehel uuendatakse ka igakuiselt laekunud annetuste ja tehtud kulutuste ülevaatetabelit.
Head Uudised GoodNews