Avaleht Eesti elu VAATA VIDEOT! Vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav kaitseliit saab 100-aastaseks
VAATA VIDEOT! Vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav kaitseliit saab 100-aastaseks

VAATA VIDEOT! Vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav kaitseliit saab 100-aastaseks

11. novembril möödub 100 aastat Eesti vanima ja suurima jõustruktuuri – vabatahtlikke riigikaitsjaid koondava Kaitseliidu loomisest.Kaitseliidu 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub 11. novembril kell 17.00 Saku Suurhallis algava kontsert-vastuvõtuga.

Kontserdil esinevad Kaitseliidu muusika- ja tantsukollektiivid ning solistid Airi Allvee, Anett Tamm, Anu Pahka, Sepo Seeman, Madis Milling ja Tarmo Kruusimäe.

Lisaks saab vaadata spetsiaalselt Kaitseliidu 100. aastapäevaks tehtud ajalooliste sugemetega videolavastust „Kaitseliidu ja tema looja lugu“, kus näeb admiral Pitka seiklusi Kaitseliidu loomise aegu ja tänapäeval. Admiral Johan Pitkat mängib Karol Kuntsel. „Kaitseliidu ja tema looja loo“ stsenaariumi on kirjutanud Indrek Hargla, lavastaja on Ain Mäeots.

Kaitseliidu 100. aastapäeva tähistamist alustatakse 11. novembril aga juba 13.30 kui asetatakse pärjad Reaalkooli juures asuvale Vabadussõjas langenud Tallinna õpetajate ja õpilaste mälestussamba jalamile. Seejärel on kell 14.00 Tallinnas Jaani kirikus jumalateenistus.

Pühapäeva hommikul mälestatakse Eestimaa kirikutes ka meie vabaduse eest langenuid ja Kaitseliit asetab Vabadussõja mälestusmärkidele pärjad.

I Maailmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud Eesti Kaitse Liidu ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.